Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Krew w kale u dziecka !!!  (Przeczytany 21825 razy)
Katiuszka
Użytkownik
**

Sens w tym, że nie mogę go tak łatwo odnaleźć!

« : Lipiec 08, 2009, 12:46:04 »

Czy zdarzyło się to kiedykolwiek Waszemu Dziecku ??
Jak reagowałyście, czy trzeba robić badania i ogólnie co to może znaczyć....

Ja zauważyłam u Filipa drugi raz w przeciągu kilku dnia, ale on ma straszne zatwardzenia i słyszałam, że po prostu zwieracze nie dają rady.
Czy jeśli to zwieracze to właśnie, co robić ??
A jeśli nie, jak rozpoznać infekcję czy inne powikłania ??
Proszę o rady  :)

FILIP

Ignasiek

Nasze trzecie SZCZĘŚCIE...
Ola.
Użytkownik
**

« Odpowiedz #1 : Lipiec 08, 2009, 13:40:05 »

Na Twoim miejscu nie czekała bym na porady internetowe, tylko poszła do lekarza. Może to byc objaw zatwardzenia, ale moze tez byc cos poważnego.

Jesli ma zatwardzenie, czy problemy z wypróżnianiem to ja mojemu synowi podaje wtedy suszone śliwki. Dużo płynów i generalnie staram sie wiecej owocow podawac.

Nic wiecej nie powiem, bo moim zdaniem powinnas skontrolowac to wszystko u lekarza.

Katiuszka
Użytkownik
**

« Odpowiedz #2 : Lipiec 08, 2009, 13:49:50 »

Ola to akurat nie internetowe opinie, tylko moich dwóch koleżanek, które mają dzieci w podobnym wieku.
Były u lekarzy (różnych) i obaj stwierdzili (lekarze), że jeśli krew jest tylko na końcu kupy, tzn., że zwieracze nie wytrzymały... Oczywiście w jednym i drugim przypadku dostały skierowanie na badania, żeby to potwierdzić.
Ja też nie chcę sobie gdybać i zrobić jak najszybciej badania, tylko właśnie jeśli to zwieracze, to czy takie :pęknięcia" co jakiś czas nie są szkodliwe...

FILIP

Ignasiek

Ola.
Użytkownik
**

« Odpowiedz #3 : Lipiec 08, 2009, 14:05:38 »

Nawet jeśli to są opinie koleżanek, to ja mimo wszystko udałabym się do lekarza, bo moje dziecko, nie musi byc tym samym przypadkiem.

Co do krwi od zatwrdzenia, to tak jak powiedzialam. Jedyna metoda na unikanie takich przypadlości jest unikanie zaparc. Nie zerknęłam dokładnie ile Twoje dziecko ma lat/miesięcy, ale staraj sie zmodyfikować diete ( u nas świetnie działają suszone śliwki i jabłka), zeby tych problemów poprostu nie było. Lekarz tutaj na pewno Cie odpowiednio pokieruje.
Co do krwi w kale, to z tego co pamiętam niepokojącym znakiem jest czarny stolec ( co z drugiej strony przy zatwardzeniach sie rownież zdarza) i śluz....Ale jak juz mowilam nie jestem lekarzem i lepiej to poprostu sprawdzic, jesli uzna za potrzebne- zleci badania, a Ty bedziesz miala spokojne sumienie.

Katiuszka
Użytkownik
**

« Odpowiedz #4 : Lipiec 08, 2009, 14:19:05 »

Dlatego na pewno zrobię badania.
Filip je dużo jabłek i marchewki, ale na Niego to nie działa niestety. Daję mu sok jabłkowy itd. ale dupa  :(
Syn mojej siostry ma takie problemy od urodzenia (z zatwardzeniem) i jak już był starszy, to doszło do tego, że bał się robić kupę co nakręcało to, że im miał dłuższe przerwy tym gorzej. I nie pomagały mu suszone śliwki, co więcej napary z suszonych śliwek czy innych owoców, także to nie reguła, że to ruszy coś u dziecka... Czyli nie zawsze można dziecku pomóc  :(

FILIP

Ignasiek

dori
Użytkownik
**

« Odpowiedz #5 : Lipiec 08, 2009, 14:21:43 »

Zrób badania kału bo u mojego siostrzeńca był to objaw bardzo silnej alergii pokarmowej.

FF   CHOMIK
ǝlz ǝızpǝq ʞɐʇ ı ɐ ǝıʍolƃ ɐu ɔɐʍɐʇs zsǝzoɯ
Mag.
Użytkownik
**

Manager rodziny ;-)

« Odpowiedz #6 : Lipiec 08, 2009, 14:23:17 »

Katiuszka ja z kolei nie szlabym do lekarza, jezeli ta krew pojawila sie raz lub dwa i to tylko przy zatwardzeniu.

Moj Filip tez miewal zatwardzenia, a ze on nie je warzyw ani owocow, to suszone sliwki odpadly.Pomagal sok jablkowy albo zwykle orzeszki ziemne ;) Zje ich garsc i juz stolec jest inny.

Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić !
Katiuszka
Użytkownik
**

« Odpowiedz #7 : Lipiec 08, 2009, 14:25:58 »

Dori to mnie przestraszyłaś  :|

Fulmag pierwszy raz zauważyłam krew w sobotę, właśnie na końcu, a że kupa była monstrualnych rozmiarów, więc czekałam, czy w następnej będzie krew - nie było - uspokoiłam się.
Dzisiaj z rana zdarzyło się to drugi raz i też była mega kupa, ale dla świętego spokoju zrobię badania.

FILIP

Ignasiek

dori
Użytkownik
**

« Odpowiedz #8 : Lipiec 08, 2009, 14:28:58 »

Katiuszka alergia to nie jest wyrok więc się nie stresuj ;)

FF   CHOMIK
ǝlz ǝızpǝq ʞɐʇ ı ɐ ǝıʍolƃ ɐu ɔɐʍɐʇs zsǝzoɯ
Katiuszka
Użytkownik
**

« Odpowiedz #9 : Lipiec 08, 2009, 14:33:19 »

Dori wolała bym, żeby to była alergia niż jakieś wewnętrzne powikłania czy też salmonella - ponoć mogą być takie objawy. Ale ta krew jakby to powiedzieć, była tak świeża" ni skrzepnięta, taka jakby co dopiero poleciała. Najgorzej to jak się za dużo naczyta tego...  :/

FILIP

Ignasiek

santajka
Użytkownik
**

Mistrz Kulinarny

« Odpowiedz #10 : Lipiec 08, 2009, 15:22:12 »

Przede wszystkim postaraj sie zmienic diete małemu ,ja bym poszła do lekarza i zrobiła badania ,ale zaczełabym od diety ,możliwe ze to tylko zwieracze ,ale taka sytuacja ,moze zestresować dziecko i zablokować załatwianie sie ,no i dodatkowo to na pewno nie jest przyjemne i bez bolesne .
nie można sobie mówić ze jak sie zdarzy to co jakiś czas to jest to nie szkodliwe ,owszem zatwardzenia zdarzają sie ale jeśli dziecku przytrafia sie to często to trzeba mu pomóc .
Spróbuj nie tylko jabłek czy sliwek ,spróbuj kefiru ,arbuza ,buraczków ,kompotów owocowych ,kapusty kwaszonej ,podrzuć małemu jakies ziarenka np pestki słonecznika ,bułeczke zbożową płatki owsiane ,coś co pobudzi prace jelit i pomoże mu sie wypróżnić .Moze sama zauważyłaś ze po jakimś daniu lub produkcie twój mały miał luźniejsze kupki ,jeśli masz coś takiego to mu dawaj ,mój np zawsze ma luźniejsze po buraczkach czy zupie pomidorowej  ;)

anulkaczarna
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipiec 08, 2009, 17:55:35 »

Tak chciałam nadmienić, że marchewka wywołuje zatwardzenia :tak:
Ola.
Użytkownik
**

« Odpowiedz #12 : Lipiec 08, 2009, 18:53:41 »

No własnie, tez mialam takie skojarzenia z marchewka....
My mielismy straszne problemy z kupa Kuby, potrafil nawet 10 dni nie robic. Ale wlasnie chcac uniknac "traumy" robilismy wszystko, żeby mu ulatwic wyproznienia, natrualnymi sposobami. Dieta bogata w błonnik przede wszystkim.
Z resztą zaprarcia to nic przyjemnego i bezpiecznego jak Santajka slusznie zauważyła, mogą prowadzic do wielu schorzen.

santajka
Użytkownik
**

Mistrz Kulinarny

« Odpowiedz #13 : Lipiec 08, 2009, 22:13:27 »

Ogólnie przy zaparciach unikac własnie marchewki ,bananów ,jagód i RYŻU  :tak: :tak:

anulkaczarna
Gość
« Odpowiedz #14 : Lipiec 08, 2009, 22:59:16 »

Ja tak napisałam o tej marchewce, ponieważ Katiuszka napisała, że jej synek dużo jej je :) więc może to jest powód tych zatwardzeń ??
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: