Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Implant antykoncepcyjny  (Przeczytany 15603 razy)
AniaBC
Nowy użytkownik
*

« : Sierpień 07, 2009, 18:45:57 »

Metoda malo znana w Polsce, glownie z racji tego, ze dostepna w prywatnych klinikach i w wysokiej cenie (600-900zl) jednak dlugotrwala i bardzo skuteczna. wg wskaznika Pearla wieksza skutecznosc niz sterylizacja!
Dla dokladniejszych informacji odsylam do stronki:
http://www.dlalejdis.pl/milosc_i_seks/artykul/Implant_podskorny_antykoncepcja_dla_zapominalskich,1329.html

Ja osobiscie jestem zdecydowana na ta metode. Chce sobie taki implant zalozyc zaraz po porodzie :)

Pysiek
Użytkownik
**

..to co Cię spotyka jest tylko Twoją zasługą...

« Odpowiedz #1 : Sierpień 09, 2009, 19:46:17 »

Jak bym mieszkała w UK to też bym sobie założyła  :marzyciel:
ale u nas za 900zl to nie na moja kieszeń  :/

..zła karma w końcu minie...kiedy krzyk...wtedy przez sen...bicia serca słuchać będę....
kasia 79
Użytkownik
**

« Odpowiedz #2 : Sierpień 10, 2009, 18:45:10 »

no właśnie  jest skuteczniejszy niż sterylizacja...  wiec super, jest tylko jeden problem- zawiera jeden hormon a ja po minipigułkach mam okropne  doświadczenie... ciekawe jaki jest skład hormonalny tego implantu
a cena- w PL chora
tylko z tego co koleżanki mówią (w UK) nawet do 2 miesięcy czeka się na wyjęcie... ciekawe ile w tym prawdy....

AniaBC
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : Sierpień 10, 2009, 19:24:24 »

mi polozna mowila, ze jesli cos jest nie tak, kobieta sie zle czuje, to wyciagaja natychmiast - w ciagu kilku dni. zakladaja tak samo - w ciagu kilku dni. wypytywalam sie dokladnie o wszystko i jestem w 100% zdecydowana. dobrze ze tutaj jest za darmo :D osobiscie nie znam nikogo kto ma ten implant, ale polozna mnie bardzo do niego przekonywala (po pierwszej ciazy juz, ale wtedy wiedzialam, ze chce wczesniej bobasa niz po 3 latach)

kasia 79
Użytkownik
**

« Odpowiedz #4 : Sierpień 11, 2009, 10:45:10 »

a ja sobie poczytałam i ponoć jak kobieta źle reaguje na Cerazette bo podobnie będzie po implancie, więc ja podziekuję cerazette to był koszmar...
choć podoba mi się skuteczność i to, ze nie trzeba pamiętać o antykoncepcji, moze kiedyś zmienią skład.... bo jak mam mieć okres przez 3 tygodnie w miesiacu to nie chce

vintage
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : Październik 12, 2009, 22:15:26 »

Kolezanka miala ten implant i zle sie czula, wahania nastrojow glownie ...
Usunela go dosc szybko

MJane
Użytkownik
**

« Odpowiedz #6 : Październik 13, 2009, 09:01:14 »

w pierwszej chwili pomyślałam - wow, drogo. Ale policzyłam i ja rocznie na tabsy wydaję 500 zł  :|
Może kiedyś się zdecyduję, poczekam jeszcze trochę, aż będę pewna technologii...

klaudyna
Użytkownik
**

« Odpowiedz #7 : Październik 13, 2009, 09:17:00 »

MJ strasznie duzo ci wyszlo za te tabsy.... mi evra ktora wydawala sie droga wychodzi mniej bo 38,90 za opakowanie no to 466, niby niewiele mniej. A z takimi rzeczami jak wkladki i implanty czy nawet zastrzyki to ja mam obawy ze jest to nieprzewidywalne. Teraz wiem kiedy bede miec @ moge sobie zaplanowac, gdybym sie zle czula szybko moze sie pozbyc lub zamienic, pamien nie ma prawie wcale...

MJane
Użytkownik
**

« Odpowiedz #8 : Październik 13, 2009, 10:29:51 »

klaudyna no ja liczyłam przeciętnie 40 zł za opakowanie, policzyłam raz 12 i zaokrągliłam, bo miesiąc ma przecież więcej niż 28 dni...

klaudyna
Użytkownik
**

« Odpowiedz #9 : Październik 13, 2009, 10:44:20 »

myslalam ze tabsy tansze sa  :/ a ja taka burzujka z plastrami no ale chlop placi wiec stwierdzilam ze co tam. A tu wychodzi ze normalnie. No tak to 13 opakowan czyli 500 zl.... duzo

SłodkaChwila
Świeżak

« Odpowiedz #10 : Grudzień 20, 2009, 22:53:47 »

Fajny wynalazek. Zwykle mój organizm po jakimś czasie przyzwyczaja do danych tabsow i odmawia wspolpracy, znaczy generuje wszyelkie mozliwe skutki uboczne. Chwilowo znalzalam pierwsza metode po ktorej tak nie jest, ale nie chce zapeszac. Jakby cos znow bylo nie tak, to na bank przerzucam sie na implant. Mam to obmyslone od dawna... :brawo:
kasia 79
Użytkownik
**

« Odpowiedz #11 : Styczeń 19, 2010, 20:45:17 »

niestety implant nie dla mnie... nie odpowiada mi ten skład hormonów ale metoda fajna, nie trzeba pamiętać :)

sm
Użytkownik
**

« Odpowiedz #12 : Styczeń 21, 2010, 21:11:55 »

A czy technicznie to może byc skuteczniejsze od sterylizacji??
Sterylizacja nie daje 101% pewności??

Mag.
Użytkownik
**

Manager rodziny ;-)

« Odpowiedz #13 : Styczeń 22, 2010, 09:22:55 »

Sterylizacja nie daje 101% pewności??

Nie daje.Slyszalam/czytalam o przypadkach ciazy po sterylizacji :/

Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić !
Wiedziemka
Gawędząca z Terrorystą
Użytkownik
**

7767933

« Odpowiedz #14 : Kwiecień 07, 2010, 19:01:52 »

Czytałam,  że zarówno implant, jak i Mirena mają skuteczność równą sterylizacji (przy Mirenie sporadycznie zdarzają się ciąże), a to znaczy, że skuteczność to jakieś 99,9%
pewna metodą jest chyba tylko usunięcie macicy bądź jajników
jak to szło... "jak Bóg dopuści, to i z kija wypuści"?, jakoś tak

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: