Autor Wątek: Grzybica  (Przeczytany 47023 razy)

bacha

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
  • ₪ ø ııı •o.
Grzybica
« dnia: Marzec 08, 2009, 14:57:28 pm »
jesli masz pytanie dotyczące grzybicy. Chcesz się dowiedzieć czy twoje objawy wskazują na grzybicę. Pytaj tutaj, postaramy się pomóc.

basienka84

• Po narodzinach prywatnie
  • Użytkownik
  • **
Odp: Grzybica
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2009, 00:21:58 am »
podejrzewam ze moj partner zaraził się ode mnie grzybica (jakies dwa miesiace temu), nie powiedział mi o tym wczesniej!!!!???, a ja zauważyłam to dopiero teraz. ma bialy nalot na żołędzi i miałe twardde białe chrostki u jej podstawy. mówi ze nie daje to zadnych dolegliwosci bolowych.
czy to grzybica?
jak to leczyć? bo oczywiscie mowi ze do lekarza nie pojdzie.
i jeszzzce dodam ze przez te dwa miesiace niczym sie od niego nie zaraziłam

MJane

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2009, 13:50:19 pm »
bo oczywiscie mowi ze do lekarza nie pojdzie.

Za fraki go i do tego lekarza zaprowadzić.

kiki

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
  • mamusia Oskiego i Filusia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2009, 16:07:28 pm »
jasne ze do lekarza, bo nie wiecie tak naprawde co to - czy to faktycznie grzybica (dziwne zebys ty nie zalapala)

mozesz ewentualnie sie spytac swojego gina
jak mi sie kiedys cos przyplatalo, to oprocz tabletek dostalam dla partnera chlorchinaldin w masci

Kingusia

• Najszczęśliwszą mamą jestem!!!
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2009, 08:23:15 am »
up

W tym miesiącu okres przyszedł z 8 sniowym spóźnieniem trwał krótko 3 dni ale był dziwny, leciały skrzepy krwi, uznałam że po porodzie to normlane jednak po okresie zauważyłam że wargi sromowe są zaczerwienione i obrzęknięte na drugi dzień doszedł świąd i pieczenie, wiec domyśliłam się że to grszybica więc zastosowałam antybiotyk Macmiror jednak to pogorszyło, doszły upławy i ból  ;(, nie miałam nigdy tak  :wściekły:, seksu nie było dośc długo więc to raczej nie zaraziłam się od M, jego penic z resztą jest ok nie ma na nim nic co mogłoby wskazywać grzybicę, myśle że to po tym okresie, dziś biegiem idę do lekarza bo męczę się okropnie a jeszcze te upały.
O bosze najchętniej siedziałabym dupą w letniej wodzie ona przynosi na chwilę ulgę  ;(.
Matko czemu się takie choróbska nas czepiają.

symbolica

• Użytkownik
  • **
  • Najważniejsze żebyśmy zdrowi byli..
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2009, 11:16:37 am »
Kingusia ja Ci polecam doraźnie myć się żelem do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu (ma składnik przeciwgrzybiczy w składzie) i smarować clotrimazolum. Ulgę poczujesz niemal od razu.

edmaa

• Użytkownik
  • **
  • www.nelagrabowska.pl <-- pomoc dla mojej Nelusi :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2009, 23:42:12 pm »
A na czym polega ocena biocenozy pochwy i gdzie to sie wykonuje? Bo ma to chyba niejako taki zwiazek z grzybica?

12.12.2009, g. 01.15, 4200g, 61cm, 10p

17.10.2012, g. 16.50, 4500g, 63cm, 9p

lucy25

• Użytkownik
  • **
  • mama
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2009, 20:19:27 pm »
edmaa badanie nazywane jest również: OCENA STOPNIA CZYSTOŚCI POCHWY
Nazwa zwyczajowa: Czystość pochwy

TEORETYCZNE I TECHNICZNE PODSTAWY BADANIA
Badanie to polega na ocenie mikroskopowej pobranej wydzieliny z pochwy i określeniu rodzaju mikroorganizmów w niej występujących. Ocena mikroskopowa odbywa się po przygotowaniu w określony sposób preparatu (rozmazu) z pobranego materiału biologicznego z pochwy. Celem ujednolicenia rozpoznań dokonywanych na podstawie obrazu widzianego w mikroskopie stosuje się odpowiednią skalę oceny flory mikrobiologicznej pochwy. W praktyce najczęściej stosuje się skalę sześciostopniową (według Jiroveca-Petera-Maleka) w postaci liczb rzymskich od I do VI, które oznaczają:
• Io i IIo - stan prawidłowy,
• IIIo - zapalenie bakteryjne pochwy,
• IVo - zapalenie rzeżączkowe,
• VIo - zapalenie grzybicze.
Badanie może być również połączone z wykonaniem badania cytologicznego materiału pobranego z pochwy.

CZEMU SŁUŻY BADANIE?
Badanie mikroskopowe wydzieliny z pochwy pozwala ocenić rodzaj flory mikrobiologicznej bytującej w pochwie, a więc daje odpowiedź, czy istnieje stan zapalny pochwy oraz ustala rodzaj zapalenia (np. grzybicze, bakteryjne, rzęsistkowe itd.).

edmaa

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2009, 22:16:02 pm »
lucy dziekuje :) a takie badanie powinien wykonac ginekolog? czy to juz laboratorium jakies zajmuje sie tym?

lucy25

• Użytkownik
  • **
  • mama
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2009, 18:09:35 pm »
edmaa wymaz pobiera się podczas badania ginekologicznego, odpowiednią szpatułką ze ścian pochwy oraz tylnego jej sklepienia. Przygotowanie do takiego wymazu jest takie samo jak w przypadku badania cytologicznego.
Na wyniki czeka sie kilka dni , gdzieś do tygodnia .

edmaa

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2009, 23:04:17 pm »
edmaa wymaz pobiera się podczas badania ginekologicznego, odpowiednią szpatułką ze ścian pochwy oraz tylnego jej sklepienia. Przygotowanie do takiego wymazu jest takie samo jak w przypadku badania cytologicznego.
Na wyniki czeka sie kilka dni , gdzieś do tygodnia .

Kurde skoro tak.. to dlaczego moj gin.. dal mi skierowanie na wykonanie oceny biocenozy pochwy do laboratorium bakteriologicznego w szpitalu? ;/

lucy25

• Użytkownik
  • **
  • mama
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2009, 20:21:09 pm »
a tego to nie wiem :|
moze to zalezy jaki ginekolog
niczym sie nie martw, bedzie ok ;)

anomaliaa

• corka marnotrawna
  • Użytkownik
  • **
  • Mrs Black and White ...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2009, 01:59:44 am »
Dostałam półroczną kuracje Flumyconem 200
Zna ktoś to?

Doraźnie polecam clotrimazol maść
podmywanie się rumiankiem z nadmanganianem potasu też daje natychmiastową ulgę.

Mi wyszła grzybica przy przeziębieniu:/

edmaa

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2009, 17:56:39 pm »
Mi wyszla wlasnie podczas ciazy ale chyba tez mial na to wplyw fakt ze tuz przed zajsciem w ciaze bylam chora i mialam silne antybiotyki. Dodatkowo przez grzybice zrobilo mi sie zapalenie a od stanu zapalnego nadzerka mala mi sie tworzy :( ciagle cos... jak nie urok to sraczka. Troche mnie to martwi co prawda cytologia byla robiona i wynik II. A jednak sie martwie poniewaz kiedys niestety mialam juz nowotwora ale juz nie zwiazene ze schorzeniami ginekologicznymi ale jakies powiazania moze to miec ;/

Kingusia

• Najszczęśliwszą mamą jestem!!!
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 31, 2009, 12:23:57 pm »
anomalia moja szwagirka dostała ten lek bo często nawracały jej zapalenia, grzybice i inee takie pochwy. Po 2 miesiącach kuracji mówi że nic się nie dzieje nawet po okresie jest czysto nie ma żadnych upławów.