Autor Wątek: Grzybica  (Przeczytany 47024 razy)

Pysiek

• Użytkownik
  • **
  • ..to co Cię spotyka jest tylko Twoją zasługą...
Odp: Grzybica
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 09, 2009, 13:25:28 pm »
Ja miałam spokój przez dwa lata i teraz po antybiotyku to cholerstwo powróciło  :wściekły:
Biore fluconazol doustnie i pimafucin w globulkach,samruje sie pimafucortem.
Nic innego na mnie nie działa niestety  :wściekły:

..zła karma w końcu minie...kiedy krzyk...wtedy przez sen...bicia serca słuchać będę....

anomaliaa

• corka marnotrawna
  • Użytkownik
  • **
  • Mrs Black and White ...
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 01, 2009, 13:51:49 pm »
znowu, kurna znowu.  a nawet nie mam jak do ginekologa sie dostac. flumycony mam tylko 3 i chuj ze ak powiem

kiki

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
  • mamusia Oskiego i Filusia
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 04, 2009, 12:13:06 pm »
miewam bardzo rzadko, ostatnio cos sie rozkrecalo i zastosowalam zwykle globulki propolisowe i super
siostra mi poradzila - gin jej powiedzial, ze na lekkie stany pomaga

anka195z

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:10:08 pm »
Od jakiegos czasu bolała mnie pochwa... Wybrałam się więc do ginekologa (pryw) zbadała mnie i wszystko. Okazało sie że mam grzybice pochwy:( Gin powiedziała że nie jest duża i że wystarczy jednodniowa mała kuracja. Jest już 5 dni po tej kuracji a mnie nadal tam boli:( nie wiem co zrobić nie pójdę znowu do niej bo nie mam już 100zł (z powodu wielu wydatków św)na ta wizytę które będę musiała zapłacić:( pomóżciee..:(

jula

• baletnica
  • Weteran Forum
  • Bułgarski onanista
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:53:51 pm »
jednodniowa kuracja przy grzybicy...
piękna sprawa, ale nierealna niestety

żeby doszło do wyleczenia, kuracja musi trwać ok 12 dni. te wszystkie antybiotyki i leki 3-5 dniowe są o kant dupy rozbić

proponuję przejść się do apteki i poprosić o coś, co złagodzi narazie świąd i zapisać się do innego gina

anomalia a brał Ci ktoś kiedyś wymaz na posiew ?
miałaś dobierane antybiotyki do tego co masz, czy (a raczej tak było) na oślep ładują ?

I am Godzilla, you are Japan!!

anee88

• Świeżak
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:59:20 pm »
anka195z
hej nie wiem czy by ci to pomogło ale możesz kupić w aptece bez recepty VITAgyn C to są globulki dopochwowe o kwaśnym pH wiec może ci pomoże gdyż ten środek jest wspomagający w odbudowie flory bakteryjnej pochwy oraz wspomagający zapobieganie i lecenie zapaleń grzybicznych pochwy i nawracających się infekcji układu moczowego.. ...
 koszt tego leku wynosi około 26 zł bynajmniej w mojej aptece...
:) pozdrawiam

anka195z

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:09:05 am »
Sama się zdziwiłam że to ma przejść mi tak szybko... miałam zastosowac taką kurację po powrocie od gin (wieczorem dwie tabletki orungal,na noc globulke dopochwową gynoxin i rano znowu 2 tabletki orungal) - po tym kuracja miała się zakończyć... Co najgorsze dopiero po kuracji zauważyłam serkowaty śluz:( Pozatym czytałam że ból nie jest objawem grzybicy... :( i nie mam pojęcia czemu gin kazała zastosować mi tylko jednodniową kurację :[
(tak na marginesie byłam dopiero drugi raz u ginekologa i za bardzo nie znam się na badaniach i wogóle)  :( :( :( a i sama wolałabym się nie leczyć a na służbę zdrowia nie chce iść bo czytałam już jak zlewają pacjenta :(  nie daje rady....

jula

• baletnica
  • Weteran Forum
  • Bułgarski onanista
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2009, 22:05:51 pm »
ból może być objawem grzybicy - tzn inaczej: może towarzyszyć grzybicy
i nie wszyscy z państwowej służby zdrowia olewają pacjentów. zresztą sama się przekonałaś jak prywatna służba zdrowia pacjentów traktuje :)

radzę nie czytać tyle po forach tylko działać :)

slonko79

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 22, 2009, 17:35:01 pm »
Anka156 ja radzę nie leczyc sie samej, bo to nieraz może przynieść odwrotne skutki, na mnie przynajmiej te wszystkie specyfiki wspomagające flore bakteryjna nie działają...jedynie trochę łagodzą objawy...do mnie do cholerstwo znowu powróciło, już mnie po prostu cos trafia ale sama sobie jestem winna bo skończył mi sie Laktacyd i umyłam sie mydłem a teraz cierpię :wściekły:..ide jutro do gin państwowo, bo też nie mam kasy na prywatna wizytę i mam nadzieję ze pomoże...leczyła mnie juz na grzybicę w wakacje i było ok, brałam orgunal ale wydaje mi się że napewno dłużej niż 1 dzień i dopochwowo pimafucin i mąż tez brał jakieś leki....

Nawojka14

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 08, 2010, 20:55:01 pm »
a ja w ciąży używałam Lactacyd i tak miałam  *;:

co do kuracji jednodniowej to ja miałam właśnie taki jednorazowy preparat i mi pomógł  :D ale nie pamiętam jak się nazywał

dori

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:02:58 pm »
Lactacyd można se w d.. wstadzić  :rotfl: Nie działa zupełnie. Ja profilaktycznie biorę Lactoseven doustnie po @ przez kilka dni (zwykle po @ coś sie zaczynało :/ ) Do tego Clotrimazolum i czasem Vagical dopochwowo ale nie wiem czy to ostatnie tak bardzo działa.

Nie wiem jak jest z grzybicą dróg rodnych ale dermatolog powiedziała mi że na skórze leczenie trwa około 6 tygodni, więc taka jednodniowa kuracja wydaje mi się mało przekonująca.

FF   CHOMIK
ǝlz ǝızpǝq ʞɐʇ ı ɐ ǝıʍolƃ ɐu ɔɐʍɐʇs zsǝzoɯ

jula

• baletnica
  • Weteran Forum
  • Bułgarski onanista
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 15, 2010, 00:14:20 am »
Nawojka - zapraszam jak Ci to wróci  :lol: :lol:

czytałam gdzieś ostatnio, że nie jest udowodnione iż podczas grzybicy trzeba leczyć faceta.
że niekoniecznie facet jest nosicielem, może być to kwestia samego współżycia (otarcia nabłonka, wydzielanie śluzu)
przy nawracających infekcjach można o tym myśleć (ale również o używaniu prezerwatywy czy wstrzemięźliwości), ale żeby nie ładować od razu w gościa leków

anomaliaa

• corka marnotrawna
  • Użytkownik
  • **
  • Mrs Black and White ...
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 11, 2010, 22:44:24 pm »

anomalia a brał Ci ktoś kiedyś wymaz na posiew ?
miałaś dobierane antybiotyki do tego co masz, czy (a raczej tak było) na oślep ładują ?

dopiero teraz doczytałam. nigdy nie miałam żadnego antybiotyku...

Renata

• Świeżak
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 06, 2010, 18:29:36 pm »
Mi z kolei bardzo pomógł lakmil i clotrimazol. Lakmil zaczęłam łykać jak zaczęłam czuć, że coś mnie bierze i udało uniknąć się najgorszego. Ogólnie dobrze działa również na perystaltykę jelit. I nawet basenu ostatnio nie unikam :)

malami

• Świeżak
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 09, 2010, 11:46:31 am »
Ja słyszałam że jak sie już raz złapie grzyba to koniec. Nosicielem jest się cały czas, a obajwy pojawiają się przy osłabieniu układu immonulogicznego czyli wtedy kiedy są najmniej mile widziane przy stresie, gdy się nieprawidłowo odżywiamy itp.
Leczenie antybiotykami osłabia tylko wątrobę i likwiduje na jakiś czas obajwy aż do następnego razu.
Istnieje natomiast dieta antygrzybiczna, ale musi byc stosowana konsekwentnie przez dłuższy czas, nie wiem tylko za bardzo na czym ona polega, prosze kompentne osoby o radę.
Jestem po kilku już grzybicznych infekcjach brałam przeróżne leki, które pomagają na dłuższy albo krótszy czas, ale grzybek ciągle jest (albo ciągle wraca) mam go dość.
Ostatnio miałam też grzybka pod paznokciem od stopy.
Precz z grzybkami!