Autor Wątek: Endometrioza  (Przeczytany 191514 razy)

bacha

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
  • ₪ ø ııı •o.
Endometrioza
« dnia: Marzec 08, 2009, 14:58:40 pm »
Zapraszam dziewczyny, które walczą z tą chorobą, które wygrały walkę jak i te, które tą walkę dopiero zaczynają.
W kupie raźniej.
Wspierajmy się tu i pomagajmy sobie nawzajem.

A teraz kilka słów na temat tego schorzenia:
Endometrioza jest chorobą polegająca na pozamacicznym występowaniu tkanki endometrialnej (tkanki nabłonkowej stanowiącej wyściółkę jamy macicy). Może przebiegać w formie łagodnej, średniej lub ciężkiej w zależności od liczby i wielkości nieprawidłowych ognisk endometrium. Stanowi poważne ryzyko wystąpienia niepłodności, poronień, zmian zapalnych przydatków. Najczęstszymi miejscami występowania endometriozy są: jajnik, część pochwowa szyjki macicy, otrzewna zagłębienia odbytniczo – macicznego (tzw. zatoka Douglasa), więzadła krzyżowo – maciczne.
Najczęstszymi objawami endometriozy są: dolegliwości bólowe w okolicy miednicy odczuwane w czasie miesiączki bądź, przed lub po krwawieniu miesięcznym.

W diagnostyce endometriozy oprócz klasycznego wywiadu i badania ginekologicznego wykorzystuje się także badanie ultrasonograficzne, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny oraz badania laboratoryjne (w tym najczęściej stosowany test wykrywający białko Ca 125). Natomiast za najlepszą metodę diagnostyczną uważana jest laparoskopia.

Leczenie endometriozy rozpoczyna się zwykle od leczenia hormonalnego, w czasie którego stosowane mogą być preparaty progestagenowe, estrogenowo – progesteronowe, androgenowe oraz analogi tzw. gonadoliberyn. W przypadku braku całkowitego wyleczenia niezbędne jest chirurgiczne usunięcie ognisk nieprawidłowego endometrium z zachowaniem maksymalnej radykalności i doszczętności zabiegu.

Źródło: scanmed.pl
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2010, 21:39:19 pm wysłana przez bacha_Rz »

sooowa27

• Gość
Re: Endometrioza
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2009, 20:15:44 pm »
a co stało się z naszym forum na którym tyle napisałysmy juz?

bacha

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
  • ₪ ø ııı •o.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2009, 20:18:40 pm »
Niestety właściciel tamtego forum zażądał zwrotu bazy danych, czyli wszystkiego co bylo na tamtym forum (wątki, użytkowników itd.itp.)

Większość użytkowników podjęła decyzję o przenosinach na nowy serwer i stworzeniu forum od nowa, ale w zamian mamy dostęnego codziennie admina i forum bez błędów.

Mam nadzieję, że pomożecie nam stworzyć to forum od nowa :)

sooowa27

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2009, 20:20:32 pm »
jasne ze tak

bacha

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
  • ₪ ø ııı •o.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2009, 20:21:56 pm »
Super :)

sooowa27

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2009, 20:23:21 pm »
dzięki zatem czekamy na resztę

izabelawa81

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2009, 21:28:06 pm »
Ja też się melduję. Szkoda że nie ma poprzednich postów, ale cóż mam nadzieję, że reszta dziewczyn szybko tutaj do nas dołączy....... Arika i JDJ81, kurczaczek....Wy jesteście dla mnie grupą wsparcia!
+ 31.12.2008r. Kocham Cię i pamiętam o Tobie mój Aniołku

lapu capu

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2009, 21:47:02 pm »
Czesc dziewczynki!

Troszke zmienilam sobie nicka :)

Zatem czekamy na reszte!
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2011, 00:08:01 am wysłana przez lapu capu »

sooowa27

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2009, 23:38:17 pm »
czesc dziewczyny co wogóle słychac po takiej nieobecnosci ?

izabelawa81

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2009, 12:55:56 pm »
Dziewczyny, która z Was piła zioła Klimuszki??? Nie dosłałam w terminie miesiączki (8 dni po terminie), a do tej pory miałam jak w zegarku. Boję się że to po tych ziołach, że mi zaszkodziły. Tylko prosze nie piszcie, że może jestem w ciąży, bo jeśli jestem, to znów jest to ciąża pozamaciczna, a tego bym nie przeżyła po raz drugi :-(... Nie wiem czy pić te zioła dalej, czy dać sobie spokój... strasznie mnie to wkurza, miałam robic badanie poziomu hormonów do in vitro a tu znowu miesiączki nie dostałam. Same kłody pod nogi, cholera może to jakieś przeznaczenie, że tak wszystko się komplikuje, może ja nie mam mieć dziecka, bo jak to inaczej wytłumaczyć???

lapu capu

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2009, 18:23:13 pm »
E tam głupotki gadasz Izabelawa. Dlaczego mowisz od razu ze jesli nawet to bedzie to ciaza pozamaciczna?
Każda z nas bedzie miec dzidziusia bo jak nikt na swiecie najbardziej go pragniemy i walczy o niego. Tylko to czekanie na niego dobija...
Nie truje Ci wiecej bo nie pilam i nie wiem.
Trzymaj sie i daj znac co z okresem.
Buziole

izabelawa81

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2009, 11:57:46 am »
Dobra, chyba dostałam w końcu ten okres. Powiem Wam, że nawet się  cieszę. W czwartek ide na badanie hormonków :P

lapu capu

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2009, 20:36:17 pm »
Wiesz co,ja prawda na takim wyjezdzie nie bylam ale wiem ze sa osoby w przeroznym wieku i zycze Ci wspanialego towarzystwa bo jak najbardziej jestem za tym zebys wyjechala, odpoczela i zregenerowala sily  :)  Wyrobisz sie z badaniami?

izabelawa81

• Użytkownik
  • **
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2009, 10:02:13 am »
Z badaniami się wyrobię. Ale chciałabym już zacząć stymulację jajników, a to trzeba robić pod ścisłą kontrolą i często chodziś na usg. Więc podczas pobytu w sanatorium raczej nie będę mogła przyjmować tych leków... Zresztą zobaczymy. Jutro badania, w przyszłym tygodniu kolejna wizyta w klinice i wszystko będzie jasne....

arika

• Użytkownik
  • **
Odp: Endometrioza
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 11, 2009, 21:03:29 pm »
Jestem, jestem z Wami dziewczynki moje kochane  :D

Izabelawa81 to przesunięcie okresu to pewnie szybciej stres niż te zioła, ale dobrze, ze w końcu dostałaś. Teraz kochana będzie wszystko w porządku. Przejdziesz wszystkie badania, stymulacje, potem zajdziesz w ciążę i urodzisz śliczna zdrową dzidzię. Ja czuję, ze tak będzie i koniec :)
Moja koleżanka miała in vitro i powiedziała, ze to wcale nie jest takie straszne i wszystko da się przejść. Najważniejsze, że jest szansa na dzidzie i trzeba ją wykorzystać. Niestety nie ty pierwsza ani ostatnia musisz skorzystac z tej metody przez endometrioze, ale nikt Ci jeszcze nie powiedział, ze dzieci mieć nie możesz. Gdybyś miała inne schorzenie np. jajniki wygasły to wtedy rozumiem siąść i płakać, ale Ty masz szansę, wykorzystasz ją i uda się, bo jesteś młoda, bardzo dzielna i masz jeszcze w Górze swojego Aniołka  :)
A jak zajdziesz w ciążę to się koniecznie spotkamy żeby opić to sokiem, bo nie odmówię sobie tego żeby cie osobiście uściskać. W końcu jesteśmy z jednego miasta  ;)

Pamiętajcie kochane, ze niemożliwe staje się możliwym.

jdj81 ja się musze przyzwyczaić do twojego nowego nicka  ;)

Dziewczynki, które jesteście aktualnie na leczeniu jak się czujecie po tabletkach, czy zastrzykach?