Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ubezpieczenie dla kobiet w ciąży  (Przeczytany 7227 razy)
bemkag
Użytkownik
**

« : Styczeń 16, 2010, 09:48:13 »

i znowu zaczynam nowy temat ;P ale nurtuje mnie jeden problem :
Czy jesteście dziewczyny ubezpieczone? I czy ubezpieczenie to obejmuje okres ciąży?

Ja ostatnio się dowiedziałam od pracodawcy że owszem po urodzeniu dziecka otrzymam tam coś z ubezpieczenia ale jeśli mi się stanie coś z powodu powikłań ciążowych to nie należy mi się nic :/

Może słyszałyście o jakimś ubezpieczeniu specjalnie dla kobiet w ciąży? Są w ogóle takie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 12:29:57 wysłane przez Betsy » Zapisane

Betsy
Administrator
Użytkownik

« Odpowiedz #1 : Styczeń 17, 2010, 12:32:29 »

Ja jestem objęta typowym ubezpieczeniem grupowym.
Zdaje się, że nie ma tam żadnych informacji nt. ew powikłań, ale sprawdzę.
Zapewne każda firma ubezpieczeniowa ma swoje warunki i stąd to wynika.. Ja jestem w Allianzu

Wiem tylko, że dostanę jakieś pieniądze z tytułu urodzenia dziecka (bodajże 10% od ogólnej kwoty ubezpieczenia).

bemkag
Użytkownik
**

« Odpowiedz #2 : Styczeń 17, 2010, 16:00:27 »

szkoda że nie ma specjalnych ubezpieczeń dla kobiet w ciąży :D

Betsy
Administrator
Użytkownik

« Odpowiedz #3 : Styczeń 17, 2010, 16:29:16 »

wiesz nie wiem.. moze i są musiałabys poszukać na stronach firm ubezpieczeniowych

F-uncia
Użytkownik
**

« Odpowiedz #4 : Styczeń 18, 2010, 11:53:35 »

Wątpie zeby były  jakies ubezpieczenia z tytułu powikłań ciązowych. Jedynie z tytyłu urodzenia dziecka.
Miałam problem z wyborem ubezpieczenia jak jechałam do Chorwacji. Np PZU ma smieszna sume na pokrycie kosztów wizyty lekarskiej za granicą (nie Unia)) i jest ograniczenie do jednej wizyty.

Mystique
Użytkownik
**

« Odpowiedz #5 : Styczeń 18, 2010, 11:57:54 »

z reguły ubezpieczalnie wymagają określonego okresu karencji ;) tak wiele Pań by je naciągało... ubezpieczajac sie juz bedac w ciazy, płacąc jakieś smieszne kwoty co miesiac a po porodzie odbierajac sporą kaske ;)

Córcie dwie :D :

Igusia, ur. 04.05.2008r. o godz. 18:00; 3130g, 55cm :)
Kalinusia, ur. 15.06.2010r. o godz. 21.17; 3270g, 51cm :)
Vanilka
Użytkownik
**

« Odpowiedz #6 : Styczeń 18, 2010, 14:28:03 »

Nie wiem po co miały by być specjalne ubezpieczenia dla cieżarnych, ubezpieczenie objemuje z reguły zdrowie i życie,a sama ciąża to nie stan chorobowy. ;)
Ja nie pracuję i mnie maż ubezpiecza w PZU,w grudniu podnieśliśmy składkę. I tam są już ustalone stawki w zależności jaką kwotę składki się płaci.Jesli w ciąży coś się złego dzieje i jest wymagane zwolnienie czy pobyt w szpitalu,to przecież dostaje się za to kasę. Za cesarskie cięcie jako zabieg chirurgiczny (czy coś takiego) również. Za urodzenie martwego dziecko( tfu tfu,nikomu nie zyczę) też jest jakaś tam kwota.

Najlepiej to dopytać w ubezpieczalni o szczegóły własnego ubezpieczenia,bo co firma to wiadomo,może mieć bardziej lub mniej rozszerzony zakres ubezpieczeń.

bemkag
Użytkownik
**

« Odpowiedz #7 : Styczeń 19, 2010, 11:53:46 »

no cóż ja się boję właśnie komplikacji w ciąży bo wiem ze takowe mogą wystąpić. A moje ubezpieczenie właśnie takich nie obejmuje. Okres karencji trwa przeważnie 6 m-cy więc na wypłacenie za urodzenie się dziecka mogłabym się załapać w nie wiadomo ilu firmach ale nie o to mi chodzi a o KOMPLIKACJE

Vanilka
Użytkownik
**

« Odpowiedz #8 : Styczeń 19, 2010, 18:38:27 »

Ale jakie komplikacje na przykład miało by obejmować to ubezpieczenie?

A z okresem karencji to nam się akurat teraz fartnęło,bo mąż w grudniu mi podniósł składkę i już od 01.01 mam obowiązującą nową,a jakby to zrobił w styczniu to właśnie 6 miesięcy trzeba by było czekać.Także cieszę się,że pogoniłam męża. :)

jagodaB
Użytkownik
**

Czekałam na Ciebie całe życie kochanie

« Odpowiedz #9 : Styczeń 19, 2010, 19:47:04 »

z reguły ubezpieczalnie wymagają określonego okresu karencji ;) tak wiele Pań by je naciągało... ubezpieczajac sie juz bedac w ciazy, płacąc jakieś smieszne kwoty co miesiac a po porodzie odbierajac sporą kaske ;)

ha ha, mnie mąż ubezpieczył w PZU na jakieś 1,5 tyg. przed porodem i udało się dostaliśmy 2x wynagrodzenie z tytułu urodzenia dziecka :rotfl:

ZAPRASZAM NA KOSMETYCZNEGO BLOGA--> http://make-up-stories.blogspot.com/

Mystique
Użytkownik
**

« Odpowiedz #10 : Styczeń 19, 2010, 19:47:34 »

ha ha, mnie mąż ubezpieczył w PZU na jakieś 1,5 tyg. przed porodem i udało się dostaliśmy 2x wynagrodzenie z tytułu urodzenia dziecka :rotfl:

serio?

Córcie dwie :D :

Igusia, ur. 04.05.2008r. o godz. 18:00; 3130g, 55cm :)
Kalinusia, ur. 15.06.2010r. o godz. 21.17; 3270g, 51cm :)
jagodaB
Użytkownik
**

Czekałam na Ciebie całe życie kochanie

« Odpowiedz #11 : Styczeń 19, 2010, 21:40:16 »

serio?

jak Boga kocham! :rotfl:...wchodziły nowe przepisy i się udało...teraz juz jest 9 miesięczna karencja z tego co wiem

ZAPRASZAM NA KOSMETYCZNEGO BLOGA--> http://make-up-stories.blogspot.com/

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: