Autor Wątek: MÓJ DOM  (Przeczytany 327805 razy)

dolokaj

• Użytkownik
  • **
  • młoda mama z długim stażem
Odp: MÓJ DOM
« Odpowiedź #1410 dnia: Luty 01, 2018, 15:44:03 pm »
buziek na dom można wydać bardzo różne kwoty, różnorodność materiałów jest ogromna i ich ceny również;
warto sobie zrobić jakiś wstępny kosztorys, najlepiej w kilku wariantach i potem zastanowić się, na czym się chce zaoszczędzić, a na czym stanowczo nie, najlepiej zacząć od wyboru projektu, bo wtedy ma się już rozeznanie ile czego będzie potrzeba.
Złośliwi mówią, że taki kosztorys potem trzeba pomnożyć razy 2 i wtedy wiemy, ile faktycznie zapłacimy ;)
My mamy dom jakieś 180m.kw. plus duży garaż ok 70m i na stan 'deweloperski' poszło jakieś 320tys. Ale na niektórych rzeczach nie oszczędzaliśmy plus sami nie pracowaliśmy przy budowie, wszystko robiły ekipy.
Trzeba też jeszcze pamiętać, że stan surowy to stan surowy, a wykończenie potrafi zjeść również koszmarne kwoty. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu - ogrodzenie, tynkowanie, kostka, niwelacja terenu ewentualna, ogród - skarbonka bez dna.

buziek

• Użytkownik
  • **
  • *:szczęścia moje dwa:*
« Odpowiedź #1411 dnia: Luty 11, 2018, 00:05:36 am »
dzięki dziewczyny  :)
dom to skarbonka bez dna, ale jednak nadal wolałabym mieszkać w swoim własnym domku niż w bloku.
może to marzenie się w końcu spełni  :marzyciel:
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2018, 13:19:10 pm wysłana przez buziek »

Dżoana

• nieustraszony
  • Administrator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #1412 dnia: Luty 11, 2018, 11:42:06 am »
Mieszkanie też tylko może taka trochę mniejsza skarbonka.  ;)

hipa

• Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1413 dnia: Luty 12, 2018, 08:32:56 am »
Dżoana, mieszkanie - zdecydowanie mniejsza skarbonka, powiedziałabym, że skarbonka z dnem - zrobisz za odpowiednią kasę i koniec :)