Autor Wątek: Dania z szybkowaru  (Przeczytany 22673 razy)

bańka

• Użytkownik
  • **
Dania z szybkowaru
« dnia: Wrzesień 30, 2010, 14:39:18 pm »
LINKOWNIA-ZBIÓR NASZYCH PRZEPISÓW

Ej, babki, dostałam właśnie w spadku...  :(
no nic, no trafił mi się szybkowar...
Czy ktoś wie o co z tym chodzi? I co tam można ugotować? I o co chodzi z tym "szybko", że mi się ziemniaki w trzy minuty ugotują?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 00:56:52 am wysłana przez Assalia »

Assalia

• Gość
Odp: Dania z szybkowaru
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2010, 12:31:18 pm »
Baniuś podobno szybko i to bardzo szybko. Kumpela robi fasolke po bretońsku np bez namaczania fasoli chyba w godzinę czy dwie, musze dopytac

Malinka

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2010, 16:07:10 pm »
ja mam taki duży i gotuję w nim gołąbki 1 godzinę na maluśkim ogniu a potem wyłączam. bardzo oszczedza energię.

świetnie wychodzi gulasz wołowy bo wołowinka jest mięciutka

jak ktoś lubi sushi to rewelacyjnoie wychodzi w tego ryż. zmieniaków nigdy nie gotowałam ale ja mam za duży

hipa

• Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2011, 15:17:20 pm »
Ja właśnie czakam na przesyłkę z allegro :)
Ależ się ciesze, ziemniaczki 7 minut, zupka 10, gulasz wołowy 20 min..

Może jakieś przepisy dziewczyny macie??

Malinka

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2011, 17:31:55 pm »
hipa ja jakiś specjalnych przepisów nie mam bo tak na prawdę gotujesz to samo co w zwykłym garze. ziemniaki rzeczywiście gotowałam 7 minut, robię często sos do spagetti bo jak wrzucę podsmażone mięso i zaleję sosem pomidorowym to po pół godzinie mięsko jest super miękkie i połączone z tym sosem. nic więcej nie trzeba.
gołąbki tez gotuję (z tym że ja mam duży szybkowar). Wszelkie mięso, gulasze, wołowina. Kiedyś gotowałam też ryż na sushi i wyszedł idealnie.
Buraki, warzywa na sałatkę jarzynową itd. wszystko połowę krócej.

Assalia

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2011, 17:42:10 pm »
ja dzisiaj własnie spędzilam trochę czasu przez Was w poszukiwaniu szybkowaru *;:
Zaraziłam się tym pomysłem, oszczędność czasu, pieniedzy .. no musze kupić

Malinka

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2011, 17:58:00 pm »
Ja mogę polecić swój. po kilku latach użytkowania cały czas jest jak nowy. tylko mój jest wielki 6l. za to do gołąbków jest rewelacyjny. http://allegro.pl/szybkowar-ambition-hektor-6l-indukcja-69767-i1412214045.html

modlę się żeby mi potem na indukcji hulał  :boje się:

jeszcze dodam ze dania sa jak dla mnie bardziej aromatyczne bo gotują sie pod ciśnieniem. nic nie idzie w atmosferę  ;)

Assalia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2011, 18:03:43 pm »
taki sam masz? Tam jest napisane że przetestowany na indukcji i działa ;)

edit:

Jakbym kupowała to też większy, przecież można w tym dużym garze zrobic coś mniejszego co nie?

Malinka

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2011, 18:46:08 pm »
no właśnie widziałam, także jestem szczęśliwa

ja jedynie nie gotuję np ziemniaków bo mi sie nie opłaca na naszą 3 kilka ziemniaczkó wrzucać na cały gar. ale jak mam gości to jak najbardziej.

tam jest też taka aukcja od tego samego sprzedawcy że jest ten 6l i 3l do tego jakiś koszyczek. jakbym miała teraz kupować to bym kupiła ten zestaw

hipa

• Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2011, 19:17:39 pm »
ja kupiłam jednak mniejszy  - 3,5 l.
http://allegro.pl/szybkowar-3-5l-bergner-bg-4617-uszczelka-i1415827378.html

sprawdzony juz przez pare osób, w ogóle duzo rzeczy tej firmy kupuje i mogę polecić.

Kupiłam ten mniejszy, gdyż dla naszej 3-ki jest wystarczający....na zupke, gulasz, mięsko...głównie teraz gotuje w 3 l. i mnijeszych garnkach.

Jak się sprawdzi to kupię duży.

Malinka, ten zestaw to nie taka fajna sprawa, bo jest jedna pokrywka .....jak potrzebujez ugotować ziemniaki i mieso to ciezko będzie się zdecydowac :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 19:21:25 pm wysłana przez hipa »

ilikeit

• Użytkownik
  • **
  • Dziecko to największy skarb.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:15:24 am »
O to to, temat dla mnie :D
Nie umiem gotować w szybkowarze, a mam już od kilku lat. Dostałam w spadku prezent ślubny rodziców, oni nigdy tego szybkowaru nie używali. I ja teraz nie wiem, jak go używać. Ja stawiam na gaz, to ta pokrywa ma być szczelnie zamknięta? Tam nic nie wybuchnie?
"Jak frytka się zetnę w oleju i spalę się skrętem do szczętu i z duszy swej, mój dobrodzieju, nie zrobię nikomu prezentu"

happy

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:26:28 pm »
tak, trzeba szczelnie zamknąć, żeby się wytworzyło ciśnienie i dzięki temu szybciej się gotowało... nadmiar pary ucieka przez zawór...

jedna uwaga - nigdy nie otwieraj szybkowara prosto po gotowaniu, bo możesz się poparzyć, a gotowane danie znaleźć na suficie ;)
moja mama, jak chciała pomieszać np bigos, to zdejmowała z gazu, wkładała do zlewu, zalewała zimną wodą i dopiero otwierała

Wiola

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:42:46 pm »
Hipa też mam taki z Bergnera ;)

Ilikeit spokojnie :lol: tak jak napisała Happy nadmiar pary uchodzi poprzez zawór ;) w praktyce robię tak: zamykam garnek szczelnie, stawiam na gaz i pilnuję do momentu kiedy słyszę i widzę, że w środku już się gotuje- widzę bo sporo pary wychodzi. wtedy przestawiam garnek na najmniejszy palnik albo zmniejszam po prostu na mały ogień i zostawiam.
nie warto otwierać garnka od razu bo po pierwsze faktycznie łatwo o oparzenie a po drugie jeśli zdejmiesz garnek ciśnieniowy troszkę wcześniej niż zwyczajny z palnika i jeśli go nie otworzysz to jedzenie "dojdzie" pod zamknięciem. jakaś tam zawsze oszczędność gazu ;)

Assalia

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:01:59 pm »
jakaś tam nawet chyba spora oszczędność :) bo jesli gotujemy aż połowe czasu krócej. Czaję się na ten garnek i czaję, od wczoraj szperam i wybieram :lol:

ilikeit

• Użytkownik
  • **
  • Dziecko to największy skarb.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:15:33 pm »
Dobra, to dziś pierwszy raz robię gulasz w szybkowarze. Napiszę potem, jak wyszło :D
"Jak frytka się zetnę w oleju i spalę się skrętem do szczętu i z duszy swej, mój dobrodzieju, nie zrobię nikomu prezentu"