potrawy wigilijne

<< < (24/81) > >>

olorobal:
Linka moczkę macie już?
My idziemy do moich rodziców na wigilię. Bigos wcale nie kojarzy mi sie ze świętami :)
Nasze dania są nieco pomieszane, bo moja mama ze śląska, a tata spod Radomia.

Więc u nas obowiązkowe pierogi (na wigilię postne, na resztę świąt kapusta+grzyby+mięso), moczka, groch z kapustą i karp smażony, barszcz czerwony z uszkami, makówki. To taka podstawa...
Jutro rodzinne lepienie pierogów... Podkradne przy okazji troche moczki ;)

Mystique:
ja pierogi postne już zrobilam, zamroziłam w niedzielę :)
dzisiaj jeszcze wstawię kapuste postną, co by się przegryzła

i sory...wpisałam w google aby zobaczyc co to moczka.... a to niezbyt apetycznie wygląda :/

olorobal:
No coś ty... najpyszniejsza jest na świecie! Piernikowo-bakaliowa! Taki słodki, chłodny deser... Pyyycha...
Zawsze wyjadałam chrupiące orzechy, migdały itp. Uwielbiałam to chrupanie...

Linka:
Olo u mnie zawsze robiło się dzień przed wigilią więc na noc zamoczę katarzynki i jutro działam ::
Moczka to na prawdę cudownie pyszny deser!!! Uwielbiam!!! Jem litrami :nie powiem: Lubię gęstą, z orzechami laskowymi, włoskimi, migdałami, rodzunkami, figami, daktylami, suszonymi morelami i figami :marzyciel: Do tego obowiązkowo tabliczka gorzkiej czekolady, trochę nutelli, cukru i sok z cytryny. Czasem wychodzi mega gęsta więc zaopatrzyłam się w kompot z wiśni żeby w razie czego rozrzedzić. Jezuuuu, jak ja to lubię :marzyciel: :marzyciel: :marzyciel:
Nie wiem jaka wyjdzie bo piernika tu nie mają.... Spróbuję taką na katarzynkach bo tylko to kupiłam w pl...

A na stole będzie ryba po grecku, w zalewie octowej, smażona tradycyjnie (karpia tu nie mam :] Tylko połowy męża :] ).
Z zup dla mnie barszcz czerony z uszkami (uszka z kapustą i grochem a drugie z grzybami).
U męża w domu była zupa rybna z grzankami więc sobie zrobi.
Oczywiście ziemniaczki i kapusta z grochem.
Pierwszy raz sami urządzamy wigilię :marzyciel:

Wiedziemka:
u nas barszcz z uszkami, pierogi, ryby na wszelkie sposoby - to zawsze, moja matka dorzuciła sałatki i robaki z makiem, czyli makaron z masa makową oraz kapustę z grzybami, a i kompot z suszu

ale barszcz z uszkami i pierogi to absolutny, niepodważalny obowiązek

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona