potrawy wigilijne

<< < (24/84) > >>

olorobal:
Linka moczk? macie ju??
My idziemy do moich rodziców na wigili?. Bigos wcale nie kojarzy mi sie ze ?wi?tami :)
Nasze dania s? nieco pomieszane, bo moja mama ze ?l?ska, a tata spod Radomia.

Wi?c u nas obowi?zkowe pierogi (na wigili? postne, na reszt? ?wi?t kapusta+grzyby+mi?so), moczka, groch z kapust? i karp sma?ony, barszcz czerwony z uszkami, makówki. To taka podstawa...
Jutro rodzinne lepienie pierogów... Podkradne przy okazji troche moczki ;)

Mystique:
ja pierogi postne ju? zrobilam, zamrozi?am w niedziel? :)
dzisiaj jeszcze wstawi? kapuste postn?, co by si? przegryz?a

i sory...wpisa?am w google aby zobaczyc co to moczka.... a to niezbyt apetycznie wygl?da :/

olorobal:
No co? ty... najpyszniejsza jest na ?wiecie! Piernikowo-bakaliowa! Taki s?odki, ch?odny deser... Pyyycha...
Zawsze wyjada?am chrupi?ce orzechy, migda?y itp. Uwielbia?am to chrupanie...

Linka:
Olo u mnie zawsze robi?o si? dzie? przed wigili? wi?c na noc zamocz? katarzynki i jutro dzia?am ::
Moczka to na prawd? cudownie pyszny deser!!! Uwielbiam!!! Jem litrami :nie powiem: Lubi? g?st?, z orzechami laskowymi, w?oskimi, migda?ami, rodzunkami, figami, daktylami, suszonymi morelami i figami :marzyciel: Do tego obowi?zkowo tabliczka gorzkiej czekolady, troch? nutelli, cukru i sok z cytryny. Czasem wychodzi mega g?sta wi?c zaopatrzy?am si? w kompot z wi?ni ?eby w razie czego rozrzedzi?. Jezuuuu, jak ja to lubi? :marzyciel: :marzyciel: :marzyciel:
Nie wiem jaka wyjdzie bo piernika tu nie maj?.... Spróbuj? tak? na katarzynkach bo tylko to kupi?am w pl...

A na stole b?dzie ryba po grecku, w zalewie octowej, sma?ona tradycyjnie (karpia tu nie mam :] Tylko po?owy m??a :] ).
Z zup dla mnie barszcz czerony z uszkami (uszka z kapust? i grochem a drugie z grzybami).
U m??a w domu by?a zupa rybna z grzankami wi?c sobie zrobi.
Oczywi?cie ziemniaczki i kapusta z grochem.
Pierwszy raz sami urz?dzamy wigili? :marzyciel:

Wiedziemka:
u nas barszcz z uszkami, pierogi, ryby na wszelkie sposoby - to zawsze, moja matka dorzuci?a sa?atki i robaki z makiem, czyli makaron z masa makow? oraz kapust? z grzybami, a i kompot z suszu

ale barszcz z uszkami i pierogi to absolutny, niepodwa?alny obowi?zek

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona