Autor Wątek: MASTOPATIA  (Przeczytany 9154 razy)

Iwwwona

• Gość
MASTOPATIA
« dnia: Marzec 17, 2011, 18:26:48 pm »
Witam!
Mając 23 lata wyczułam u siebie niewielką zmianę na piersi tak jakby guzek, ginekolog poradziła mi zrobić badanie usg piersi. Na badaniu wyszło: Piersi o budowie gruczołowej z cechami nasilonej mastopatii. Minęło rok od badania a mnie prawa pierś coraz mocniej zaczyna boleć. Byłam dzisiaj u ginekologa-endokrynologa, która nie wiedząć jak mi pomóc zaproponowała "metodę prób i błędów" :/, żebym zatrzymała cykl i zaczeła brać tabletki antykoncepcyjne, po 3 miesiącach znów przyszła do niej i ona zrobi mi usg w gabinecie i sprawdzi czy ta zmiana na piersi się zmniejszyła. Boję się jednak stosować tych tabletek hormonalnych, ponieważ mam regularną miesiączkę i nigdy nie brałam żadnych hormonów, a niestety pozytywnych opini o tych tabletkach nie znalazłam w necie... :( Może któraś z Was ma podobny problem z mastopatią i też ma bóle piersi? Napiszcie prosze jak sobie radzicie z tymi bólami, czy można to wyleczyć? I czy mam stosować się do tych tabletek i posłuchać tej lekarki...? Boję się jak mój organizm może na te tabletki zareagować... że nie pomoże, a jeszcze zaszkodzi...:(( Dziękuje z góry za pomoc! :)

Treść posta została edytowana, ponieważ była niezgodna z regulaminem (zawierała treści reklamowe)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 12:58:18 pm wysłana przez Moderator III »

dori33

• Użytkownik
  • **
  • moje serduszko :)
Odp: MASTOPATIA
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2011, 20:08:27 pm »
niestety nie pomoge bo nie mam pojęcia na ten temat  :(
może idź jeszcze do innego lekarza,zobacz co Ci zaproponuje.

MadziaS

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2011, 20:31:10 pm »
też bym radziła iśc do innego lekarza i dopytać, jeśli nie jesteś pewna i pprzekonana co do tej metody.

Iwwwona

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2011, 10:42:36 am »
Dzięki dziewczyny za pomoc! :)Tak też zrobię, skonsultuje się jeszcze z jednym lekarzem, bo się trochę obawiam tej metody leczenia co ginekolog mi proponuje.

Wiola

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2013, 11:27:37 am »
byłam wczoraj w poradni chorób piersi, myslałam że "wejde i wyjdę", a tu sie okazało, że nie ma tak hop siup.
w trakcie badania okazało się, że mam mocno mastopatyczne piersi (niby wiedziałam o tym, ale poprzedni lekarz kilka lat temu powiedział krótko: taka Pani uroda). lekarka (onkolożka) powiedziała, że to trzeba traktowac poważnie, czesto sie badać, bo przy tych niegroźnych zgrubieniach moga sie tworzyc poważne zmiany :] poza tym w moim przypadku tym samym odpada samokontrola :] na domiar złego mam jakiś wyciek z piersi o którym nie wiedziałam. przyczyny tego stanu rzeczy mogą byc podobne różne, głównie: rozregulowane hormony, guz przysadki mózgowej i choroba tarczycy :]
no to się dowiedziałam :]

jula

• baletnica
  • Weteran Forum
  • Bułgarski onanista
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2013, 11:29:54 am »
Guza bym wykluczyła. Ale tarczycę badałaś ?

I am Godzilla, you are Japan!!

Wiola

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2013, 11:31:35 am »
kiedyś
musze się wziąć porządnie za badania
bo tak sobie myślę że to by miało ręcę i nogi- mam na mysli poronienia plus to co wczoraj usłyszałam

guza tez wykluczyłam :lol: nie ma takiej opcji :nie powiem: :nie powiem:

jula

• baletnica
  • Weteran Forum
  • Bułgarski onanista
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2013, 11:35:25 am »
Weź od gina skierowanie na wszystkie hormony tarczycy (tsh, ft3, anty - tpo) i dodatkowo hormony płciowe.

I am Godzilla, you are Japan!!

Wiola

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2013, 11:36:38 am »
dobrze siostro ;)

tak, mam taki zamiar. żarty sie skończyły :nie powiem: