Autor Wątek: Zęby - czyli jak mieć piękny uśmiech  (Przeczytany 116469 razy)

anomaliaa

• corka marnotrawna
  • Użytkownik
  • **
  • Mrs Black and White ...
Odp: Zęby - czyli jak mieć piękny uśmiech
« Odpowiedź #525 dnia: Luty 11, 2018, 22:16:39 pm »
Sad są to zęby po leczeniu kanałowym? Dlaczego zakwalifikowano pod korony? KOszty są różne, kwestia tego z jakiego materiały będą wykonane i do jakiego dentysty się udasz. Jeżeli chodzi o czas to też kwestia tego czy będzie potrzebne leczenie kanałowe - to znacznie wydłuża czas do momentu zakłądania koron. Zębów absolutnie nie wyrywaj- takie braki zębowe niosą za sobą wiele konsekwencji. Sąsiednie zęby zaczną się przesuwać jak i ząb przeciwstawny z tego względu że zęby tworzą triady czynnościowe i szukają kontaktu. Także przeciwstawny może nawet wyleciec z kości, poza tym bez zęba kość szybciej zanika a zanik kości wiadomo- korzystnie nie wpływa. 
Co do orto ja też usłyszałam że zbliżam się do końca ale będę musiała sporo zębów nadbudować na serokość- miejsca po ekstrakcjach zostało za dużo. Retainer na górę powinno się utrzymywać niejednokrotnie do końca życia, drut retencyjny na dole również, jeżeli się odkleja to może ortodota powinien pomyśleć nad zmianą materiały na który go przykleja, ewentualnie problem po stronie pacjenta- marchewki gryźć się nie powinno, a może bruksizm?
Rowan a czy podczas leczenia robicie kontrolne zdjęcia pantomograficzne? Ja jestem przerażona tym jak resorbują korzenie zębów, na szczęście nie ma u mnie tragedii, jako że mam możliwość to kontroluje to w pracy.
Na ostatniej wizycie miałam ściągnięty drut i miałam wrażenie że zęby mi latają jak firanki na wietrze. nie wiem jak będę żyć bez zadrutowania;)

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
    • fotografia slubna i nie tylko
« Odpowiedź #526 dnia: Luty 11, 2018, 22:50:40 pm »
Miałam rtg przed założeniem aparatu i 2 razy w trakcie leczenia, po mniej więcej roku i ostatnie miesiąc temu. Podobno wszystko ok, wierzę orto, bo nie mam takiej wiedzy, żeby sama to sprawdzić.
Tylko podobno dolne zęby mam trochę rozchwiane, prawdopodobnie przez to intrudowanie ich. Mając aparat tego nie czuję, jem normalnie, nie bolą mnie, ani nie czuję, żeby coś się tam chwiało, ale właśnie obawiam się jak to będzie po zdjęciu aparatu. Mam nadzieję, że ten drucik je przytrzyma.

pixie

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #527 dnia: Luty 18, 2018, 21:46:34 pm »
O kto tam straszy, że tak długo trzeba nosić?
Powiem tylko, że im dłużej tym lepiej. Mi się wcale nie spieszyło do zdjęcia, w ogóle nie naciskałam na orto, żeby już, teraz, ściągaj, dawaj. Mój cel, to były proste zęby, a to nie jest tak, że o zęby ustawiają się tak, jak trzeba i od razu się ściąga. To wszystko musi się ustabilizować.
Ja mam druciki podklejone na dolnych i górnych. Miałam diastemę u góry, protruzję górnych siekaczy, więc dość dużo do roboty. Drut odkleił mi się raz i to w jednym miejscu. Mam też płytkę na noc, coś jak aparat ruchomy, tylko na górne zęby. Muszę zakładać co noc, w kwietniu mam kontrolę i wtedy dowiem się czy mogę np. co drugą noc zakładać. Nosiłam aparat 2 lata i 10 miesięcy. Buziek, a Ty jak długo?

buziek

• Użytkownik
  • **
  • *:szczęścia moje dwa:*
« Odpowiedź #528 dnia: Luty 18, 2018, 22:07:06 pm »
pixie ja noszę dopiero 10 miesięcy, ja wielkiej wady nie miałam, ale jak siebie widziałam w lustrze czy to na zdjęciach to jednak widziałam te krzywe zębiska  *;:
wstępnie orto mówił, że po wyprostowaniu (bo u mnie tylko to) będę musiała aparat jeszcze jakieś 6 miesięcy. w sumie to wyjdzie rok lub rok z kawałkiem. w środę mam wizytę to się dowiem jak się sprawy mają. no i po zdjęciu mam do usunięcia ósemeczkę, która nie wyszła z dziąsła  *;:

pixie

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #529 dnia: Luty 20, 2018, 22:03:57 pm »
To trochę dziwne, że zęba do usunięcia masz po zdjęciu aparatu. Zazwyczaj takie rzeczy robi się przed założeniem. No ale chyba orto wie co robi.

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #530 dnia: Luty 20, 2018, 22:22:35 pm »
Ja też usuwam po zdjęciu aparatu jedną ósemkę. Moja orto i dentysta zresztą też nie usuwają zębów, jeśli nie ma potrzeby. Jeśli ósemki mi nie przeszkadzają, nie bolą, nie psują się, to nie ma potrzeby usuwać. Ale teraz na końcówce leczenia okazało się, że jedna ósemka napiera na pozostałe zęby i ta jedna zostanie usunięta.

Sad

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #531 dnia: Luty 20, 2018, 22:38:21 pm »
Ano- tak.wszystkie 3 leczone kanałowo. Od gowniarza mi w nich grzebią i już niewiele z nich zostało. Kwestia czasu az zaczną się rozpadać. Wiec albo mogę je wyrwać  albo próbować ocalić koronami .

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #532 dnia: Luty 23, 2018, 21:04:14 pm »
Pożegnałam dzisiaj swojego metalowego przyjaciela ;) Ale mi teraz dziwnie, tak gładko, mam wrażenie, że ciągle się ślinię ;)

Sad

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #533 dnia: Luty 23, 2018, 21:18:12 pm »
O rowan super! Poka foty z przed i po

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #534 dnia: Luty 23, 2018, 21:56:57 pm »
Wstydzę się ;) U mnie idealnie nie będzie, bo mam dużą wadę genetyczną, a nie zdecydowałam się na operację. Więc do hollywoodzkiego uśmiechu wciąż mi daleko ;)

Sad

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #535 dnia: Luty 23, 2018, 22:43:44 pm »
Pokaz. Na pewno jest ładnie tylko Ty jesteś swoim najgorszym krytykiem.
Moje zeby każdy teraz komplementuje tym bardziej, ze je tez wybielam a ja ciagle widzę, ze do końca dwójki mi nie wyciągnęło  i się wkurzam, ze nie jest idealnie.

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #536 dnia: Luty 23, 2018, 23:29:14 pm »
nie nie, poważnie mówię ;) Na dole została mi asymetria, trochę udało się naprostować, ale nie do końca. Tyłozgryz też pozostał, trochę udało się zdziałać wyciągami, ale niewiele. Jedna jedynka jeszcze do wyrównania za tydzień, bo obie były dość mocno wytarte od nieprawidłowego gryzienia przez te 30 lat ;) jedna na szybko robiłam przed założeniem, żeby zamek można prosto przykleić, a druga była trochę mniej starta, więc tak zostało. No i wybielić też by się przydało, ale mam odczekać kilka tygodni.

..........

Jutro usunę, żeby nie raziło ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 16:20:08 pm wysłana przez rowan_berry »

Sad

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #537 dnia: Luty 23, 2018, 23:50:09 pm »
No proszę Cię! Jaka zauważalna zmiana i naprawdę wyglądają dobrze Twoje zeby.
O niebo lepiej.  Super.  :brawo:
Ja po zdjęciu aparatu miałam różne długości zębów i na dole jedynek   miałam falbanki. ile się dało to mi dentystka je spiłowala i spróbowała wyrównać. Ale jakbym chciała hollywoodzki uśmiech to musiałabym dosztukowac zeby zeby były tej samej długości. Moj jeden kiel na końcu jest zaokrąglony a drugi jest do szpica. TakZe wiesz.  ;) Ja to wszystko widzę, ale nikt nie zwraca na to uwagi. Cieszę się , ze nie mam już wampirzych zębów z cofniętymi jedynkami.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 23:52:00 pm wysłana przez Sad »

gos

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #538 dnia: Luty 24, 2018, 06:49:43 am »
bardzo ładnie, rowan! uśmiechaj się jak najczęściej!

Wiola

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #539 dnia: Luty 24, 2018, 09:16:52 am »
Oczywiście że różnica kolosalna!!! Super Rowan! Odchudzona, ladne zęby; żeby  Ci woda sodowa nie uderzyła do głowy  :lol: :lol: