Autor Wątek: Katarakta- zaćma  (Przeczytany 8698 razy)

poster

• Gość
Katarakta- zaćma
« dnia: Maj 27, 2011, 21:43:12 pm »
Czy któraś z was może miała operację na zaćmę? Jak to jest jeśli ma się dodatkowo wadę wzroku? Czy jest to od razu korygowane? Jak się czuje po operacji? ile trzeba poświęcić na dojście do siebie i powrót do życia zawodowego?

endrofina

• Świeżak
Odp: Katarakta- zaćma
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2015, 20:01:35 pm »
Miałam operację zaćmy dwa lata temu. Operacja odbyła się ze znieczuleniem miejscowym, trwała krótko i nie była bolesna, wypisano mnie następnego dnia. Oczywiście podczas operacji zaćmy nie koryguje się za jednym zamachem od razu wszystkich innych wad wzroku, mi w każdym nie proponowali, że przy okazji zoperują zeza i krótkowroczność :P Po operacji przez jakiś czas nie wolno dźwigać, trzeba używać kropli do oczu i chodzić na wizyty kontrolne.

giwea

• Świeżak
Odp: Katarakta- zaćma
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2018, 16:43:09 pm »
Ja również miałam operowaną zaćmę i pozbyłam się przy tym też astygmatyzmu, tylko trzeba wiedzieć jakie soczewki przy zaćmie są odpowiednie dla ciebie. Ja byłam w Alfa-Vision i polecam ich, prawdziwi profesjonaliści. Zorganizowali nawet transport busem ze Śląska prosto do kliniki. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o soczewkach, to mają świetnie to opisane na stronie:
http://alfavision-zacma.pl/dobierz-soczewki-ponadstandardowe/