Autor Wątek: Pęcherz  (Przeczytany 30384 razy)

Yekonya

• Świeżak
Odp: Pęcherz
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 15, 2011, 14:10:09 pm »
hmm... przykro mi, że partner Cię zdradzał, ale w sumie to dobrze wiedzieć, że jak flora bakteryjna się nieustannie zmienia to mogą być tego takie efekty. Ja leczyłam się tabletkami na bazie żurawiny i kwasu foliowego Wymoderowano - treść niezgodna z regulaminem, choć mnóstwo tego na rynku jest. Bossssszzz jak mnie denerwowało to jak musiałam co 3 minuty do kibelka latać... My kobiety to czasem mamy naprawdę przerąbane na całej linii... :/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2011, 14:29:02 pm wysłana przez Moderator III »

anuszka

• Świeżak
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 28, 2012, 10:23:00 am »
Dziewczyny, czy Wy dajecie radę pić sok żurawinowy taki czysty bez dodatku cukru? Kupiłam taki ale jest tak kwaśno gorzki, że jestem w stanie dwa trzy łyki wziąć i dalej mnie wykręca :/ Może lepiej kapsułki kurcze...

Mila

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 29, 2012, 15:00:59 pm »
Ja od jesieni biorę profilaktyczne Żuravit.

Paprotka

• Świeżak
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 14, 2012, 08:39:35 am »
Problemy z pęcherzem mam zazwyczaj po stosunku. Furagin i zurawina pomagają.

ar340

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2013, 20:23:28 pm »
Dopiszę się do wątku ponieważ jestem weteranką (:/) zapaleń pęcherza i może ktoś skorzysta z moich rad.

Wg mnie najlepszym lekarstwem jest... rumianek! Przy jednej z infekcji na gwałt szukałam czegokolwiek co by uśmierzyło ból i natknęłam sie na to, wypróbowałam i... poczułam ulgę przy pierwszym wysikaniu :lol:

Wystarczy zaparzyć herbatę z rumianku i wypić ciepłą, oczywiście najlepiej zanim infekcja rozwinie się na tyle, że potrzebny będzie antybiotyk. Rumianek ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Od kiedy zastosowałam to po raz pierwszy już nigdy nie miałam problemu z zapaleniem pęcherza. Jak tylko czuję lekkie szczypanie po sikaniu, wypijam kubek rumianku i przechodzi w mgnieniu oka! Profilaktycznie można pic codziennie, a do smaku szybko idzie się przyzwyczaić :tak:

Polecam dziewczyny zamiast faszerować się lekami! Może wam również pomoże

Paprotka

• Świeżak
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 11, 2013, 13:22:41 pm »
Mi pomaga każdy ciepł napój :)

Przy ostatniej infekcji dwa tygodnie temu wróciłam do domu z tak silnym szczypaniem i pieczeniem, że przy sikaniu łzy mi z bólu ciekły. Od razu poszły cztery ciepłe herbaty owocowe z żurawiną. Sikałam po tym chyba 14 razy w ciągu godziny. Ból minął prawie całkowice, potem tydzień furagin i już po zapaleniu pęcherza:)

zakochana

• Świeżak
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 06, 2014, 22:41:34 pm »
Ja może trochę dziwnie odpowiem, ale jak czuję się nie komfortowo tylko, nie czekam na ból, to idę na solarium i plusssz care uro comfort. No i to wystarcza z reguły. No ale tak jak mówię, nie pozwalam się za bardzo rozwinąć chorobie.

basia84

• Po narodzinach prywatnie
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 25, 2014, 19:00:13 pm »
No niestety, mi żadne domowe sposoby już nie pomagają. Właściwie to mam cały czas przewlekłe zapalenie ścian pęcherza, lecze to już u urologa i są efekty. Przyczyna jest taka ze po każdym zapaleniu sciana pęcherza zostaje uszkodzona, to sie regeneruje ale wymaga sporo czasu, każde zapalenie zwiększa prawdopodobieństwo następnego, dlatego warto jeść tabletki z żurawiną jeszcze jakiś czas po wyzdrowieniu.
cieszę się ze wam pogama.
pytałam pani urolog czy taki stan jest przeciwskazaniem do ciąży, powiedziałą ze nie jest, że zwykle stan pęcherza się pogarsza, ale może być też tak ze hormony całkowicie wyleczą moją dolegliwość, bo zwiększa się wtedy ilośc WBC we krwi.

anuszka

• Świeżak
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 11, 2014, 20:37:56 pm »
termofor, żurawinka, wit c - tak! <3