Autor Wątek: Refluks żołądkowo-przełykowy  (Przeczytany 8918 razy)

andzia_kukurydza

• Użytkownik
  • **
Refluks żołądkowo-przełykowy
« dnia: Grudzień 28, 2012, 23:23:11 pm »
Nie wiem, czy już taki wątek gdzieś nie istnieje, ale nie mogłam znaleźć

Piszę bo gastrolog podejrzewa u Franka refluks. Od niemowlaka Franek miał problemy z ulewaniem, wymiotami Potem trochę przeszło, ale notorycznie choruje nam na nawracające zapalenia oskrzeli Niby podejrzewają u niego astmę, ale może przyczyną jest refluks.
Mam prośbę do Mam dzieci zmagających się z refluksem  żeby napisały mi jak to było u Waszych dzieci. Jak ten refluks rozpoznano i jak leczono??
Aniołek 4 tc.

Nansiija

• Użytkownik
  • **
Odp: Refluks żołądkowo-przełykowy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:23:57 pm »
Mozna rozpoznac poprzez zalozenie 'sondy' na 24 godziny z czytnikiem.
U Piotrka wykluczono refluks (byl diagnozowany w wielu kierunkach i wlasnie na refluks tez), wiec nic wiecej nie podpowiem.

dori

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2016, 22:09:16 pm »
odświeżam temat... :/

moja ośmiolatka na 90% ma reflux.
Ból brzucha zawsze gdy kładła się spać, ból pieczenie w gardle, uczucie kluchy w gardle :/
Na razie mamy skierowanie na USG i przez 14 dni Polprazol.
Potem najprawdopodobniej gastroentrolog i gastroskopia. Tylko co dalej? Ktoś zna temat? Cały czas leki które tylko maskują skutki? Nie mam za bardzo czasu na przetrzepanie netu a to co znalazłam albo tyczy się dorosłych albo niemowląt :/

FF   CHOMIK
ǝlz ǝızpǝq ʞɐʇ ı ɐ ǝıʍolƃ ɐu ɔɐʍɐʇs zsǝzoɯ

hipa

• Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2016, 09:27:16 am »
Gabi miała sondę na 24 godziny, która wykluczyła reflux, natomiast wszystko wskazuję na to, że jednak go ma.
Ja jedyne co się dowiedziałam na temat łagodzenia objawów refluxu to dieta, dieta i jeszcze raz dieta.

sylka23

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2016, 16:40:01 pm »
Weronika ma otwarty wpust żołądka, wydłużony czas pasażu jelitowego i przepukline przełyku.A to wszystko daje właśnie refluks.Weronika ma dietę, plus debridat i jak pojawią się ponownie zaparcia to właśnie polprazol.
U nas także bóle brzucha, słaby apetyt, niedowaga.Zdarzały się też wymioty.Jest dużo lepiej niż półtora roku temu.Weronika jest pod stałą opieka gastroenterologa, miała gastroskopie, badanie Huntona czy jakoś tak się nazywało.Brała przez 10 dni tabletkę(Kontrast) o tej samej porze.Potym miała chyba rentgen o tej samej godzinie.Doktórka nic nie mówiła czy sie da wyleczyć czy tylko zaleczyć.Wspomniany miałam zabieg na ten wpust ale to na tę chwile odległy temat i nie drążyłam tematu.

dori

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2016, 21:53:00 pm »
Dzięki dziewczyny :)
Polprazol daje efekt dziś nie było ani słowa o bólu brzucha czy pieczeniu.
Męczy mnie ta dieta, Iza całe dnie spędza poza domem, więc ciężko mi nad tym panować :(

FF   CHOMIK

sylka23

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2016, 11:09:06 am »
Weronika przez półtora roku nauczyła się co jej szkodzi a co nie.Wie, że jak poje chipsów to nocka z głowy bo będzie brzuch bolał plus zwymiotuje.A jak pójdzie na urodziny i podje za dużo to po powrocie w domu każe sobie szykować ciepłą kąpiel.Na gazy świetnie na nią działa.

olorobal

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2016, 21:51:21 pm »
Też to pomyślałam. Ja sama miałam zapalenie ścian żołądka. W pewnym momencie bałam się jeść, bo bałam się że mi zaszkodzi. Na szczęście mi pomógł ortanol + dieta. Faktycznie jak człowiek pomyśli, że po zjedzeniu czegoś będzie cierpiał to ochota odchodzi...

Aaa jak mi się zdarza gorszy dzień to parzę sobie rumianek i wsypuję do niego ziarenka (nie zmielone) siemienia lnianego (najlepiej złocistego). Mój Tyś uwielbia taką mieszankę...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 21:52:58 pm wysłana przez olorobal »

dori

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2016, 22:14:24 pm »
Polprazol i wcześniejsze jedzenie kolacji praktycznie rozwiązały problem. Od tygodnia nie słyszałam słowa o bólu brzucha czy pieczeniu w gardle. Dziś zrobiłyśmy USG wszystko ok. Jutro spróbuje sie dostać do pediatry i zobaczymy co dalej, bo przecież cały czas nie będzie na tabletkach jechać ;)

FF   CHOMIK

buziek

• Użytkownik
  • **
  • *:szczęścia moje dwa:*
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2018, 20:45:12 pm »
dziewczyny, jakich produktów/pokarmów itp. nie można przy refluksie ??

dori

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2018, 10:39:35 am »
buziek ja słyszę zawsze magiczne sformułowanie "lekkostrawna dieta"  :lol:
Jak drążyłam temat u gastoentrologa to odstawić słodycze, czekolada/kakao, nabiał w minimalnych ilościach, nic gazowanego.
I oczywiście jak najmniej smażonego jedzenia oraz fast foodów ;) U Nas to wystarczyło.

FF   CHOMIK

buziek

• Użytkownik
  • **
  • *:szczęścia moje dwa:*
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2018, 11:16:30 am »
jedna lekarka podejrzewa u Mai refluks. od ponad tygodnia nie je serków twarogowych ani jogurtów i zauważyłam, że nie kaszle z rana, co wcześniej jej się zdarzało. nawet w nocy miała takie ataki jakby nawet na wymioty zbierało. w sumie nic poza kaszlem nie zaobserwowałam, a ona czasami ale to naprawdę czasami skarżyła się, że boli ją brzuszek nad pępkiem, tak jakby na środku. czy to ma związek z refluksem ?? nie wiem na ile ją ten brzuch bolał, bo mówiła, że boli i nic poza tym.

dori

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2018, 00:38:46 am »
buziek może być refluks, dzieciaki nie umieją opisać co czują. Z Izą było tak że ona wiecznie mało piła więc codziennie ją wypytywałam czy w szkole wypiła. Jednego dnia w drodze usłyszałam że tak i już wszystko wypiła jeszcze na świetlicy przed lekcjami bo ją tak piekło w gardle że piciem chciała sobie ulżyć  :( Wtedy skojarzyłam dopiero że to refluks. Wcześniej to niekończący się ból/drapanie gardła bez infekcji, bóle brzucha, dziwne nie dające się jasno określić jakie. Niestety tylko gastroskopia daje pewność. Na pocieszenie dodam że gastroskopii nie pamięta bo w płytkim znieczuleniu ma że nawet nie wie że zasnęła i że miała coś robione za to przy pobraniu krwi zemdlała  :rotfl:
Po gastroskopii dostała zestaw leków na przeleczenie i w razie gdy nie trzymamy ściśle bo słodycze ;) to tez mamy je podawać minimum 2 tygodnie. Ogólnie refluks daje podobnie jak wrzody objawy silniejsze na jesień i na wiosnę i w sytuacjach stresowych. U Nas to idealnie się wpasowuje. jak w szkole problemy z rówieśnikami to od razu ból brzucha. Ratujemy się rumiankiem czasem meliską i całe szczęście tych leków nie bierzemy często. Mimo wcześniejszego strachu i wątpliwości polecam zrobić gastroskopię przynajmniej wiadomo czy to to czy coś innego.

FF   CHOMIK