Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Magnez i żelazo  (Przeczytany 2186 razy)
Mila
Użytkownik
**

« : Styczeń 16, 2013, 12:17:22 »

Mam do was pytanie, czy te oto wyżej wymienione specyfiki można brać profilaktycznie. I przez jaki okres czasu. Kupiłam sobie wczoraj, bo sił witalnych mim ostatnio brak, jedna kawę dziennie zamieniłam już na dwie. Kupiłam coś z Chela tzn Magnez i z tej samej firmy żelazo, zastanawiam sie jak długo można to brać  :/

Moni
Użytkownik
**

po marzenia w trójkę z naszą Gwiazdką na niebie

« Odpowiedz #1 : Styczeń 16, 2013, 13:13:44 »

Mila ja magnez brałam ciągiem przez 2 lata do czasu karmienia , bo miałam skurcze miesni wiec mozna długo. Co do zelaza nie wiem .

Rośnie Moje Szczęście- Klara  :serduszka:
04/08/12 14:30 3350g 54cm 

Moje Drugie Szczęście  -Alicja :aniołek: 14/09/14 [ * ]
kiki
Metamorfozy-zdjęcia
Użytkownik
*

mamusia Oskiego i Filusia

« Odpowiedz #2 : Styczeń 16, 2013, 15:21:31 »

a moze morfologie najpierw zrob?
podobno faktyczne niedobory sa rzadkoscia u zdrowych ludzi a nadrabianie ich sztucznymi "witaminkami" malo skuteczne

Mila
Użytkownik
**

« Odpowiedz #3 : Styczeń 16, 2013, 15:38:45 »

Morfologie ok mam

kiki
Metamorfozy-zdjęcia
Użytkownik
*

mamusia Oskiego i Filusia

« Odpowiedz #4 : Styczeń 16, 2013, 16:24:39 »

moja kolezanka bardzo sobie chwali diete wzbgacona o soki warzywne gdzie rano no czczo i na wieczor obowiazkowo sok z kiszonej kapusty
mowi ze po szklance tego soku rano nie potrzebuje kawy :)

jula
baletnica
Weteran Forum

Bułgarski onanista

« Odpowiedz #5 : Styczeń 16, 2013, 17:57:57 »

Żelazo po co jak masz morfologie ok ?

Niedobór magnezu sie objawia, nie ma sensu brać na zapas.

I am Godzilla, you are Japan!!
mags
Metamorfozy-zdjęcia
Użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 30, 2014, 13:25:51 »

Ile czasu trzeba brać żelazo, żeby się jego poziom we krwi podwyższył ? miesiąc temu miałam robione badania i wyszło mi strasznie małe żelazo 27 przy normie od 60 (choruję na WZJG i byłam po zaostrzeniu). Zaczęłam brać żelazo, i dwa tygodnie później gdy robiłam sobie znów badania krwi, tym razem od ginekologa, niezależne od tamtych, żelazo wyszło mi 350 - rozumiem, że w badaniach wyszło mi to co aktualnie krążyło mi we krwi, po tym jak rano wzięłam tabletkę ? Wiem, że muszę odczekać ok. 2 tygodni po zakończeniu kuracji żelazem, zanim zbadam jego poziom, ale ile czasu mam go brać ? z tego co czytałam nadmiar żelaza jest jeszcze bardziej groźny niż niedobór więc się boję teraz czy mi się przypadkiem przez miesiąc aż tak bardzo nie podniósł ?

Diagnostyka
Świeżak

« Odpowiedz #7 : Październik 22, 2014, 22:17:59 »

Bezpodstawne branie witamin na wzmocnienie nie ma najmniejszego sensu. Czy w ogóle zbadałaś poziom tych pierwiastków przed zafundowaniem sobie suplementacji ? Żeby nabrać sił witalnych polecam zdrową dietę, 5 posiłków dziennie, zbilansowanych, które zawierają wszystkie produkty z piramidy żywieniowej.

Wypijaj przynajmniej 2,5l wody codziennie, a zobaczysz, że będzie działała lepiej niż kawa. Polecam również sport albo chociaż długie spacery. Do tego odpowiednią ilość odpoczynku, nie mylić jednak z bezsensownym leżeniem na kanapie. Chodzi mi np. o relaksująca kąpiel czy czytanie książek.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: