INHALATOR - INHALACJE

<< < (9/35) > >>

yankosz:
Posiadam właśnie taką Zadbłocką mgiełkę solankową . Chcę synowi (5 lat ) zrobić z niej inhalacje za pomocą nebulizatora . Roztwór do inhalacji przygotowywuje się z jednej części solanki i dwóch części wody, tylko nie wiem ile razy w ciągu dnia lub tygodnia można ją stosować . Obszukałem dość dużo różnych stron i wszystkie tylko podają ile z czym wymieszać a nikt nie napisał ile razy stosowć. Jeśli ktoś jest zorientowany bardzo proszę o odpowiedz . :)

dori:
yankosz ja bym robiła raz dziennie chyba. Ja chyba będę musiała wybrać się do lekarza bo katar nam nie przechodzi i chyba zaczyna spływać i wtedy porozmawiam z naszym pediatrą o tych inhalacjach. Jak się czegoś więcej dowiem to napisze.

esmeralda ja szukając info o wodzie zabłockiej napotkałam się że lekarze dla astmatyków polecają bardziej sól iwonicką niż zabłocką. Ma więcej mikroelementów.

tigi80:
od wczoraj mamy inhalator - nebulizator ( to to samo ? )
mam pytanie:
jak mam oprócz inhalacji podawać jeszcze dziecku syropy... to te syropy lepiej przed inhalacją czy PO ?
tzn. inhalacja z leków a oprócz tego przeciwgorączkowy syrop itp...

aaa ktoś pisał o Mucosolvanie wlany do inhalatora - jest specjalny Mucosolvan do nebulizacji

dori:
tigi fachowo to inhalator pneumatyczny nebulizator nie wiem czy to jakas różnica wg mnie działaja tak samo  ;)

My jeszcze w szpitalu mieliśmy zalecone aby inhalacje robić co najmniej pół godziny przed jedzeniem i poł godziny po. Podczas inhalacji może się odrywać wydzielina i jeśli jadło piło to może czasem z tą odrywająca się wydzieliną wypluć.

symbolica:
Tak tigi jest specjalny  Mucosolvan w kroplach do inhalacji - jest tylko na receptę więc trzeba się pofatygowac do przychodni i załatwić...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona