Autor Wątek: Skąpe miesiączki  (Przeczytany 10102 razy)

dori

• Użytkownik
  • **
Skąpe miesiączki
« dnia: Czerwiec 12, 2014, 21:36:38 pm »
Moje miesiączki ostatnio znacznie się skróciły. Okres dostaje co 23-28 dni i trwa max 3 dni z plamieniem. Poprzednia trwała 1,5 dnia. Dziś mam 29dc i dwa dni temu lekkie plamienie a dziś juz nic, czysto :/ Nie wiem czy to koniec na ten miesiąc  :| Zwykle przed okresem bolały mnie piersi teraz nic.
Szukając w google sposobów na moją tłustą skórę i mega trądzik natknęłam sie na info które pasuje do mojego przypadku to wysoki poziom prolaktyny. Wiem że zaczynam świrować. Lekarz dopiero na 3 lipca. Przeraziła mnie troche dzis mysl że to plamienie to był cały okres :/

FF   CHOMIK
ǝlz ǝızpǝq ʞɐʇ ı ɐ ǝıʍolƃ ɐu ɔɐʍɐʇs zsǝzoɯ

Katiuszka

• Użytkownik
  • **
  • Sens w tym, że nie mogę go tak łatwo odnaleźć!
Odp: Skąpe miesiączki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2014, 13:15:41 pm »
Dori i jak po lekarzu ??

Nie chcę Cię denerwować, ale skąpe, krótkie okresy mogą być winą zrostów...
Daj znać.
Filip

Ignasiek

Łucja

dori

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:41:53 pm »
Mam torbiel prawie 4cm :/ Niby czynnościowa cokolwiek to znaczy. Dostałam luteine na 3 cykle i zobaczymy co dalej.
Mam zrobic badanie na prolaktyne i tsh.
I tu mam problem bo mam zrobic 7-9dc. W niedziele wydawało mi się że zaczął mi sie okres, ale w poniedziałek nic dziś lekkie plamienie. Obawiam się że będzie jak poprzednio po 3 dniach dostałam okres. Wtedy było zdecydowanie mniejsze plamienie ale teraz w niedziele to chyba pierwszy dzień cyklu *;:
Katiuszka zrosty byłoby widać na usg chyba a mi ginka nic nie wspomniała.

FF   CHOMIK

symbolica

• Użytkownik
  • **
  • Najważniejsze żebyśmy zdrowi byli..
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2014, 21:21:12 pm »
Zrostów nie widać na usg - gdyby to było takie proste... zrosty widać przy zabiegach histeroskopowy i laparoskopowych, czyli po wprowadzeniu minikamerek do środka. A ponadto po wprowadzeniu środków kontrastujących i po okiem rentgena/usg  może ocenić czy nie ma zrostów np. w jajowodach (tzw. HSG i  sono-hsg)

dori

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2014, 22:32:03 pm »
A zrosty od czego się robią? Mi się kojarzą tylko z cesarką a ja takiej nie miałam. Pewnie się mylę ale pojęcia nie mam o tym :/ groźne to jest?

FF   CHOMIK

Katiuszka

• Użytkownik
  • **
  • Sens w tym, że nie mogę go tak łatwo odnaleźć!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2014, 12:00:04 pm »
Dori zrosty są tak jak piszesz, najczęściej po cesarkach właśnie. Taka "mądra" jestem, ostatnio sporo czytałam na ten temat w związku z moim staraniem się o dzidzie, bo od kilku cykli prawie cały czas mam ciągnące bóle w dole brzucha, coś jak skurcze i już się wkręcam, że coś ze mną może być nie tak... Właśnie w ostatnim cyklu ten mój brzuch bardzo mnie ciągnął, że już myślałam, że się udało a tu dupa blada. Teraz znowu ciągnie mnie w dole i nawet się nie nakręcam, bo wiem, że w moim przypadku to o niczym nie świadczy. Cesarki nigdy nie miałam, ale w ubiegłym roku miałam operację na woreczek żółciowy i nie wiem, czy to nie przez to. Miesiączki mam normalne, tzn.5-6 dni i to dość obfite...
A jak się je diagnozuje nie mam pojęcia niestety.
Filip

Ignasiek

Łucja

symbolica

• Użytkownik
  • **
  • Najważniejsze żebyśmy zdrowi byli..
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2014, 19:02:05 pm »
Zrosty mogą utrudniać zapłodnienie, mogą powodować dolegliwości bólowe, moga byc groźne dla życia jeśli pojawią się w jelitach.... ponoć przy każdej operacji na brzuchu się robią zrosty (chyba, że przy operacji używa się jakiego tam żelu za kilkaset złotych-Hyalobarrier Gel, który pacjentka kupuje sobie ze swoich  funduszy) p)... ja miałam właśnie cesarkę i w październiku laparotomię - usunięcie prawego jajowodu z powodu ciąży rozwijającej się w tymże jajowodzie (ciąża jajowodowa może być właśnie następstw zrostów w jajowodach po cesarce, u mnie nie wykryto przyczyny, a zarodek ulokował się w szerokiej części jajowodu). Zrostów nie czuję, nic nie boli, miesiączki regularne i niebolesne a mimo wszystko myślę że mam te zrosty i ostatnio działam z okładami z borowiny, która ponoć rozmiękcza/rozpuszcza zrosty... rozważam badanie hsg bądź sono-hsg- tyle, że się boję..

dori

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2014, 20:47:31 pm »
Zrobiłam dziś badanie tsh w normie, prolaktyna też. Nasuwa mi się pytanie skoro prolaktyna w normie to może być że ta torbiel nie jest zwykła czynnościowa ale to cos poważniejszego :/ Do tego teraz co chwile zwracam uwage na każde zakucie z prawej strony brzucha czy pachwinie.
Kolejne pytanie które mnie nurtuje to skoro to jest w normie to co zaburza mi cykl i jakie badanie hormonów zrobic :/ i czy luteina która zaczne brać wpłynie jakoś na ewentualne badania krwi?
Czekają mnie długie 3 miesiące w oczekiwaniu na wizytę :/

A tak pisałyście o tych zrostach to mi się przypomniało że jako dziecko miałam operację na przepuklinę ale po takim czasie zrosty to chyba mało prawdopodobne ;)

FF   CHOMIK

madzik85

• Świeżak
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2014, 11:16:16 am »
Ja miałam takie skąpe, podczas mocnego stresu. Jak wszystko się już pozmieniało to i miesiączka się unormowała.