Autor Wątek: żylaki  (Przeczytany 7300 razy)

dolokaj

• Użytkownik
  • **
  • młoda mama z długim stażem
żylaki
« dnia: Październik 07, 2014, 22:19:26 pm »
aż dziw, że nie ma tu jeszcze takiego wątku  :|

Po ostatnim porodzie zrobiły mi się żylaki na łydkach, szczególnie na jednej. Nie dokuczały przez długi czas, ale ostatnio zaczęłam mieć uczucie takiej ciężkości w nogach i ta jedna bardziej 'zaatakowana' zaczęła delikatnie puchnąć. Poszłam do lekarki, potem do chirurga, potem na dopplera, dziś już z wynikiem do chirurga znowu. I tak: żylaki nie są na głównej żyle, tylko na jakiejś pobocznej, wobec czego mam do wyboru dwie drogi. Droga refundowana - tzn mam sobie czekać i obserwować, aż z tego stanu jaki jest /niegroźny/ zrobi się jakiś stan bardziej poważny i wtedy przyjść znowu do chirurga, najprawdopodobniej po skierowanie na usunięcie operacyjne. Droga nierefundowana - pozbyć się problemu już teraz, umówić się na tzw ostrzyknięcie (czy jak to zwał) i mieć problem z głowy, a z kieszeni jakieś 500zł  :]
szczerze mówiąc mam dylemat, już nawet nie tylko sam wybór wariantu jest problemem, ale nawet czy wierzyć temu chirurgowi, czy nie, bo jakoś mojego entuzjazmu nie wzbudził

Jak któraś miała jakieś doświadczenia w walce z żylakami to proszę, podzielcie się, muszę trochę zgłębić temat, zanim zdecyduję, co robić.

monique

• akin
  • Użytkownik
  • **
Odp: żylaki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2014, 23:02:01 pm »
Mama mojego k miała teraz rwane żylaki...
Ja osobiście zrobiłabym wszystko żeby uniknąć zabiegu.
Są różne sposoby z tego co wiem... pończochy, zastrzyki.... zabieg to ostateczność.

Ja mam żylaki od ciąży z Wiki. Jak teraz urodzę zamierzam iść coś z tym zrobić.
Mój k natomiast ma już takie wielkie to wszystko jest tak zaawansowane że lekarz nie gwarantuje mu że operacja skończy się dobrze.

Dolokaj skąd jesteś?
Wiktoria Julia 26.08.2008. 3380g, 56cm, 38tc, 8Ap, PN

Zuzanna Wiktoria 03.11.2014. 3000g, 50cm, 36tc, 10Ap, CC

dolokaj

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2014, 23:03:21 pm »
z przeciwległego końca Polski  ;)

jula

• baletnica
  • Weteran Forum
  • Bułgarski onanista
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2014, 23:03:37 pm »
Co prawda nie miałam robionych (jeszcze), ale się naoglądałam trochę ;)

Faktycznie jest tak, że te mniejsze zmiany robi się poprzez skleroterapię. Jest to o tyle lepsze od tradycyjnego usuwania, że
1. nie jest to operacja i nie wymaga pobytu w szpitalu. Przy tradycyjnym usuwaniu leży się coś ok 2-3 dni, a tu od razu wychodzisz.
2. nie wymaga znieczulenia
3. jesteś szybciej na pełnym chodzie
4. nie masz blizn

Kompresoterapię tu i tu trzeba stosować, tylko w przypadku ostrzykiwania szybciej kończysz, bo chyba po ok 3 msc. Po operacji jest różnie, ja znam dwie szkoły. Jedna (od młodszych naczyniowców) mówi, że też 3 msc, od tych starych że niestety do końca życia pończoszki albo rajstopki trzeba zakładać.

Monique pończochy to nie jest sposób na żylaki, bo Ci się powstałe nie wchłoną.

I am Godzilla, you are Japan!!

dolokaj

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2014, 23:32:02 pm »
mi mówił, że 4 tygodnie po tym ostrzykiwaniu w pończoszce medycznej powinnam łazić
szczerze to bardzo mnie ta perspektywa zniechęca, ale jak mówisz Jula, że po operacji jeszcze dłużej, to jest faktycznie kolejny argument za skleroterapią  :lol:
Tak obczajam wokół co przychodnie oferują w temacie i wygląda, że ten mój wsiowy chirurg dość rozsądny cenowo  :| żeby nie powiedzieć tani...
hmmm chyba trzeba gdzieś kasę skołować, jak już robić to lepiej w sezonie pończochowym  ;)

jula

• baletnica
  • Weteran Forum
  • Bułgarski onanista
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2014, 23:35:04 pm »
Jak masz jak skołować kasę, to lepiej i szybciej ostrzyknąć.

Pończoszka nie jest taka zła, idzie się przyzwyczaić. I już można wybierać w kolorach, a nie tylko te obleśne białe :lol:

monique

• akin
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2014, 00:18:43 am »
A to nie wiedziałam teściowa nosiła takie pończoszki myślałam że to na żylaki ;)

Mnie żylaki nie bolą, nie bolą mnie nogi, nie puchną (no teraz bolą ale to przez te gigantyczne ciążowe kilogramy, ale wcześniej nie)

jula

• baletnica
  • Weteran Forum
  • Bułgarski onanista
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2014, 07:07:53 am »
To jest terapia p/żylakowa, ale zapobieganie a nie leczenie.
Tak naprawdę każdy kto ma stojący lub siedzący tryb pracy powinien stosować kompresoterapię.

monique

• akin
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2014, 12:30:37 pm »
A to może ona nosiła żeby  zapobiec dalszym żylakom albo coś... człowiek to jednak głupi całe życie :lol: :lol:

dolokaj

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2014, 23:19:20 pm »
no to się umówiłam na to ostrzykiwanie na 4 listopada  :]
stwierdziłam, że jak tego nie zrobię to w dłuższej perspektywie zostawię tyle samo kasy w aptece na otrex czy inne leki z diosminą, bo łykam je non stop
No i jakież było moje zdziwienie dziś w sklepie medycznym, że te pończoszki to też potrafią kosztować  :|  nie kupiłam, teraz przeglądam net co tam mają i zgłupiałam. W czym te za 300 są lepsze od tych za 60zł ? a tak w ogóle czy któraś mi podpowie - jedna para mi wystarczy ??

jula

• baletnica
  • Weteran Forum
  • Bułgarski onanista
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2014, 23:27:43 pm »
Materiałem się różnią. Te tańsze szybciej Ci się rozlezą.
Ale - jeżeli będziesz je użytkować przez 3msc po zabiegu, to nie ma sensu wywalać 300 zł, bo te tańsze na taki okres powinny Ci starczyć. Co do ilości par podobnie - jak to będzie tak krótki czas to na wieczór je przepierzesz i na rano będziesz mieć gotowe.

dolokaj

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2014, 23:32:37 pm »
dzięki  :)
czyli, że muszę kupić jedną parą w rozsądnej cenie
Matko, wizja tych pończoch mnie dołuje. Jeszcze te wieczorne przepierki i suszenie na grzejniku  :lol:

dmorka

• Świeżak
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2015, 16:17:04 pm »
Ale pamiętaj, że opaski nie pomogą ci na te żylaki, które juz masz. Należy je po prostu usunąć, bo same nie znikną. Ja korzystałam z zabiegu laserem i jestem zadowolona - mało bolało a co najważniejsze nie mam żadnych blizn.

vera

• Świeżak
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2017, 10:10:01 am »
Dziewczyny mają rację, laserowe usuwanie żylaków jest skuteczne. Jeśli z kolei masz pajączki naczyniowe to warto postawić na skleroterapię - to na obecną chwilę najskuteczniejsza metoda, jeśli chodzi o leczenie pajączków. Więcej info na ten temat tu:http://alfamedycyna.pl/skleroterapia-leczenie-pajaczkow/