Autor Wątek: Samokontrola piersi  (Przeczytany 11242 razy)

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
    • fotografia slubna i nie tylko
Odp: Samokontrola piersi
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 06, 2018, 14:46:19 pm »
Jestem już po usg. Braster nie kłamał, coś tam rzeczywiście jest. Łącznie pani dr znalazła aż 4 guzki, po 2 w każdej piersi, z czego 3 to na 100% torbiele (po 8 i 9 mm), a co do jednego ma wątpliwości. Jest w lewej piersi guzek, faktycznie jak mi dokładnie nakierowała rękę na to miejsce to czuję takie jajo wielkości mentosa może. I tylko na leżąco, w pozycji pionowej nie czuję zupełnie nic. Na opisie mam zmianę ogniskową hypoechogenną o gładkich zarysach, o wym. 11x12x7mm. Zdaniem pani dr wykonującej badanie jest to albo gęstopłynowa torbiel albo gruczolakowłókniak i zaleca kontrolne usg za 3 miesiące, ewentualnie jeśli lekarz zaleci mam zrobić biopsję. Na skali birads mam 3, czyli niewielkie ryzyko złośliwości, poniżej 2%. Dzwoniłam do gina, mam cierpliwie poczekać na wyniki cytologii i wtedy do niego przyjść, jak już będzie wszystko, za jakiś tydzień czy dwa.

Asiek

• Album
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2018, 14:03:24 pm »
Gładki, regularny zarys to bardzo dobra wieści. Torbiele się często same wchlaniają.

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 07, 2018, 20:31:42 pm »
Jestem raczej spokojna, poczytałam, co te cyferki birads oznaczają. Tamte 3 małe torbielki to lekarka w ogóle wątpliwości nie miała. Ale ten jeden większy guzek to właśnie nie była pewna, bo coś tam odbijał, nie był cały czarny na obrazie usg, nie wiem jak to fachowo określić. W każdym razie obstawia właśnie torbiel wypełnioną jakimś gęstym płynem, albo FA. Im więcej czytam, tym bardziej skłaniam się do biopsji, dla stuprocentowej pewności, no ale zobaczymy co gin powie.

A tak w temacie, natknęłam się i mnie rozbawiło, w lutym mam już wszystkie przeglądy z głowy, łącznie z samochodem ;)

« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2018, 20:43:03 pm wysłana przez rowan_berry »

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2018, 20:51:27 pm »
Dostałam skierowanie do poradni chirurgii onkologicznej. W poniedziałek się zarejestruję. Prawdopodobnie ma być biopsja i później ewentualnie usg co 3-6 miesięcy. Asiek, czy długo czekałaś na wizytę i dalsze badania? Podobno teraz nie powinno się czekać dłużej niż 2 tygodnie, to prawda?
A w ogóle to lekarz po tym jak usg potwierdziło to, co wcześniej wykrył braster, stwierdził, że jednak musi mu się bliżej przyjrzeć, bo na początku podchodził do tego sceptycznie, ale jednak to rzeczywiście działa.

Asiek

• Album
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 23, 2018, 23:40:01 pm »
Ja od gina dostałam namiary na chirurga piersiowego i poszłam prywatnie. Wizytę prywatnie miałam po 3 dniach.  Wizyta z biopsją kosztowała 350 zł. Na wynik czekałam ponad tydzień, bo to wypadało w okresie BN.
Wycięcie mam 7 marca w szpitalu klinicznym w Bytomiu na NFZ. Czekałam na termin 2 miesiące.

Każda zmiana powyżej 1 cm musi być zbadana biopsją, podobno takie są teraz wytyczne.

edit: mieliśmy jechać na narty jutro, ale wczoraj byłam na ostatniej wizycie przed zabiegiem i gin mi powiedział, że nie dopuszczą mnie do zabiegu z katarem, no więc kuruję moje zatoki...
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2018, 23:42:19 pm wysłana przez Asiek »

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 23, 2018, 23:53:18 pm »
W poniedziałek podzwonię i zapytam jak to będzie. Dostałam numery do 3 najbliższych poradni na nfz, jak będą jakieś odległe terminy to pójdę prywatnie. Miałaś biopsję cienko czy gruboigłową? Czytałam, że cienkoigłowa jest mniej wiarygodna.

Asiek

• Album
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2018, 00:03:35 am »
cienkoigłową, pod kontrolą USG
Czułam się jak  filetowany kurczak ;)

ps. Olę pozdrów - tzn. yemiouę. Kontakt się nam urwał. Mam nadzieję, że u niej wszystko ok.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2018, 00:05:52 am wysłana przez Asiek »

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2018, 00:35:11 am »
Jasne, dzięki :) Zaraz ją tu przywołam ;)

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2018, 13:30:53 pm »
9 marca wizyta

Asiek

• Album
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2018, 14:43:47 pm »
Ja 07.03 mam wycinkę  😬

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2018, 16:28:03 pm »
Asiek, a powiedz jeszcze, jak to u Ciebie było, czy sama to chciałaś usunąć, czy lekarz po prostu tak od razu zalecił? Mama mojej znajomej miała kiedyś łagodnego guza do obserwacji, tak go obserwowali wiele lat, aż ostatnio usunęli całą pierś :/ No i przyznam szczerze, że wolałabym się dziada pozbyć, póki mały i niegroźny *;:

Asiek

• Album
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 26, 2018, 22:24:56 pm »
Od razu lekarz zadecydował, ze trzeba usunąć. Nawet nie sugerował, ze jest do obserwacji.

rowan_berry

• Metamorfozy-zdjęcia
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 08, 2018, 10:34:04 am »
I jak tam Asiek po zabiegu? Wszystko w porzadku?

Asiek

• Album
  • Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 08, 2018, 22:49:08 pm »
Wyszłam dzisiaj po zabiegu. Boli trochę pierś, ale na ketonalu lecę. W poniedziałek szwy mają ściągać.
Nie jest źle Rowan.
Za 2 tygodnie będą wyniki histopatologii, mam  nadzieję że nic już tam nie znajdą.

Saraa

• Świeżak
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 21, 2018, 11:36:47 am »
Ja nigdy nie potrafię sama zbadać piersi.