Autor Wątek: Wirus HPV, Szczepienie przeciwko HPV  (Przeczytany 32530 razy)

Malinka

• Użytkownik
  • **
Wirus HPV, Szczepienie przeciwko HPV
« dnia: Kwiecień 21, 2009, 23:40:38 pm »
W niedługim czasie powinnam zrobić sobie oznaczenie jaki rodzaj wirusa posiadam.

Lekarz proponuje aby po oznaczeniu się zaszczepić. Ja jednak mam mieszane uczucia, po co mam się szczepić na coś, co już i tak posiadam. Z drugiej jednak strony lekarz twierdzi że sczepionka osłabia tego wirusa i nie jest juz tak "agresywny". Sama nie wiem co zadecydować.

Liczę na opinie na ten temat.

ewela

• Użytkownik
  • **
Odp: Wirus HPV, Szczepienie przeciwko HPV
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2009, 23:13:05 pm »
Też wykryto u mnie wirusa...wynik cytologii był nieciekawy, dalsze badania też i miałam zrobioną kolposkopię...
mi lekarze mówili że można się zaszczepić, ale i tak to już nic nie da...
teraz wynik IIa i mam nadzieję że już nigdy nie będzie gorszy...

url=http://pierwszezabki.pl]

Assalia

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2009, 10:46:22 am »
Moje wyniki DNA leżą i czekają aż odbiorę ... mam pietra lekkiego, bo wolałabym się dowiedzieć, że to nie to. Przez telefon nie powiedzą rzecz jasna, upoważniłam siostrę do odbioru lecz może dopiero w maju to załatwić jak oczywiście lekarz się zgodzi. Osiwieję ...

Malinka chodzisz na 1 Maja? Ja tam wszystkie znajome posłałam :)

agga

• Użytkownik
  • **
  • Życie, to jednak jest teatr..
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2009, 22:03:05 pm »
Podobno szczepienie ma sens jedynie u dziewczynek, które jeszcze nie współżyły.

ewela

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2009, 22:13:29 pm »
po współżyciu można również szczepić...z tak samo dobrym skutkiem
Zakładając że szczepiona dziewczyna jest zdrowa...
najlepiej wtedy szczepienie poprzedzić badaniem na obecność dna wirusa

Malinka

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2009, 22:26:08 pm »
Moje wyniki DNA leżą i czekają aż odbiorę ... mam pietra lekkiego, bo wolałabym się dowiedzieć, że to nie to. Przez telefon nie powiedzą rzecz jasna, upoważniłam siostrę do odbioru lecz może dopiero w maju to załatwić jak oczywiście lekarz się zgodzi. Osiwieję ...

Malinka chodzisz na 1 Maja? Ja tam wszystkie znajome posłałam :)

nie, chodzę na Konopnickiej do ginekologa-onkologa. myślę że to, co najgorsze już za mną. wyniki wykazały że przy elektrokonizacji wycieli mi wszystko łącznie z zapasem tkanki zdrowej. teraz już mi tylko pozostała częsta cytologia oraz ozanczenie HPV. ale z tym już mi się nie spieszy. uważam że w przypadku kobiet zwiększonego ryzyka i tak najważniejsza jest profilaktyka.

Assalia nie czekaj z wynikami! Tym bardziej jeżeli podejrzewasz kiepskie.

Ewela widzę że też jesteś po konizacji. ile po tym zabiegu zaczęłaś się starać? jak długo? lekarz mi powiedział że może być trudno z zajściem  :(
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2009, 22:28:28 pm wysłana przez Malinka »

Ola.

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2009, 22:52:28 pm »
Ja tez mam ta cholere. Mi lekarze powiedzieli, zeby nie szczepic, bo juz "po ptakach"....
W ciazy mialam III, zrobiono mi kolposkopie i bylo ok...

Pozniej przez 2 lata mialam robiona cytologie co 3, 6 miesiecy. Teraz odkad wyniki sa dobre mam raz do roku...

Interesowalam sie tym tematem i lekarze zajmujacy sie tym, mowili, ze skoro juz mam w organizmie tego wirusa, to znaczy ze szczepionka nic nie da, jedyne co na tym etapie medycyny moge robic, to pilnowac, by wirus sie nie uaktywnil....

Podobno tego wirusa ma ok 70% populacji....jakbym miala corke, to bym zaszczepila, chociaz podobno ta szczepionka tez dziala tylko na pare lat....a jednak jest kosztowna :/, spotkalam sie tez z opinia, ze nalezaloby szczepic rowniez chlopcow, poniewaz to oni sa nosicielami tego wirusa....

Assalia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2009, 11:56:51 am »
Assalia nie czekaj z wynikami! Tym bardziej jeżeli podejrzewasz kiepskie.

No nie mam wyjścia cholera, w tym tygodniu dopiero siostra ma przyjechać, a ja ... hen daleko i nie da rady ... :/

ewela

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2009, 14:02:24 pm »

Ewela widzę że też jesteś po konizacji. ile po tym zabiegu zaczęłaś się starać? jak długo? lekarz mi powiedział że może być trudno z zajściem  :(

Minął rok od zabiegu...
zaszłam w ciąże w drugim miesiącu starań, ale ja nie jestem dobrym przykładem w tej kwestii bo leczyłam sie na niepłodność z powodu PCOS...więc w ciążę zaszłam na lekach...

Ale jeśli mi z tyloma problemami i przeciwnościami losu się udało to sama konizacja nie wydaje mi się tu problemem...
Jeśli jest prawidłowo przeprowadzona, wyniki po niej są ok to nie powinno byc problemu z zajściem w ciążę...
Tak uważa moja gin, a jest naprawdę dobrym lekarzem i pracuje w jednym z najlepszych szpitali w kraju!!!

Nie ma sie co martwić, jak trzeba się poddać zabiegowi to nie ma innego wyjścia!!!
Lepiej żeby dziecko miała zdrową mamę niż chorującą na raka prawda?
a w ciaże z pewnością po zabiegu idzie zajść...

marta1981

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2009, 22:02:29 pm »
Ja dowiedziałam się o hpv (wysokoonkogenny niestety) w 2 miesiącu ciązy) więc wychodzi na to że można zajść :) ^ czerwca mam wizyte u gina i zacznie sie leczenie nie wiem jeszcze jakie podobno jakaś maść dla mnie i męża bo niestety on tez ma to dziadostwo..dlatego zbadajcie swoich partnerow bo co z tego jak wy sie wyleczycie a oni beda was zarazac= błedne koło...:(

ewela

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2009, 23:16:25 pm »
marta życze powodzenia w leczeniu...
nie słyszałam o żadnej cudownej maści na hpv...
ale najważniejsze teraz aby wirus nie dostał się do maleństwa...
moze w tym ta maść ma pomóc...

Więc już napewno cesarka...powodzenia

marta1981

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2009, 23:21:20 pm »
ewela z tym ze juz urodzilam bobo lekarz zdecydował ze mam rodzic naturalnie...dodam ze to Pan profesor niby echh nie wiem jak widac co lekarz to inna opinia

ewela

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 28, 2009, 12:37:33 pm »
ewela z tym ze juz urodzilam bobo lekarz zdecydował ze mam rodzic naturalnie...dodam ze to Pan profesor niby echh nie wiem jak widac co lekarz to inna opinia

a ja zawsze słyszałam że przy hpv to tylko cesarka...
ja jestem po zabiegu i wyniki już nic nie wykazują...ciekawe jaki u mnie poród będzie...
dziś jadę do gina...ciekawe co powie

Assalia

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2009, 12:49:03 pm »
Ja z ulgą odetchnęłam. Moje wyniki na szczęscie są w normie i powinnam się zaszczepić. Kurde ... jedna dawka w mojej przychodni 430 zł ... :/

marta1981

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2009, 19:36:10 pm »
assalia super wiesci ja jestem po wymrazaniu i trwa u mnie drogiiie leczenie :( oby tylko byl efekt