Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Aborcja - za i przeciw  (Przeczytany 19495 razy)
Tula
Użytkownik
**

mama

« Odpowiedz #30 : Sierpień 19, 2009, 21:42:20 »

a mi się wydaje, że dzięki temu ludzie mogliby być jeszcze bardziej bezmyślni....seks z ich punktu widzenia nie niósłby żadnych konsekwencji, co pewnie spowodowałoby, że przestaliby stosować antykoncepcję, co mogłoby się wiązać z większą ilością zarażonych np. hiv...i faktycznie mogłoby to zmniejszyć populację ale czy to akurat dobre to nie wiem. Z punktu widzenia państwa, to byłaby kupa kasy na aborcje, a mniejsze zyski firm farmaceutycznych za antykoncepcję...no nie zawsze można wziąć tabletkę wczesnoporonną.

sarajulka
Gość
« Odpowiedz #31 : Sierpień 19, 2009, 22:00:25 »

moze i tak ale taki zabieg zawsze sie wiaze z ryzykiem,zakazenia,smierci,chorob, wiec nie sadze zeby  ktos chcial sie narazac niepotrzebnie mogac sie zabezpieczac i nie bac sie tego,ale  kazdy inaczej mysli
Mag.
Użytkownik
**

Manager rodziny ;-)

« Odpowiedz #32 : Sierpień 19, 2009, 22:04:00 »

Ja jestem za aborcja jednak nie na zawolanie.
Obawiam sie, ze wtedy aborcja bylaby stosowana jak antykoncepcja.
Niemniej jednak uwazam, ze dziewczyna/kobieta ktora by sie na taki krok zdecydowala powinna miec taka mozliwosc.Zabieg powinny poprzedzic rozmowy z psychologiem na przyklad.

Naprawde w zyciu dzieje sie tyle roznych rzeczy i nawet nie jestesmy sobie w stanie wyobrazic, co dzieje sie w glowie kobiety, ktora decyduje sie usunac wlasne dziecko.Skoro tego nie wiemy, to nie powinnysmy jej zabraniac tego zrobic.

Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić !
The one
Użytkownik
**

« Odpowiedz #33 : Sierpień 20, 2009, 07:58:28 »

Ja jestem za aborcja jednak nie na zawolanie.
Obawiam sie, ze wtedy aborcja bylaby stosowana jak antykoncepcja.
Niemniej jednak uwazam, ze dziewczyna/kobieta ktora by sie na taki krok zdecydowala powinna miec taka mozliwosc.Zabieg powinny poprzedzic rozmowy z psychologiem na przyklad.

Naprawde w zyciu dzieje sie tyle roznych rzeczy i nawet nie jestesmy sobie w stanie wyobrazic, co dzieje sie w glowie kobiety, ktora decyduje sie usunac wlasne dziecko.Skoro tego nie wiemy, to nie powinnysmy jej zabraniac tego zrobic.

Bardzo spodobała mi się Twoja wypowiedź flumag !! Mam nadzieję, że kiedyś jak w końcu stanę się w pełni dorosłą osobą też będę w tak dojrzały sposób myśleć o życiu. A odnośnie aborcji, w zasadzie to znam jedną dziewczynę która jej dokonała, miała wtedy chyba 17 lat a ja 15 więc nie wiele rozumiałam z tego co to znaczy (tzn. co to znaczy to wiedziałam, ale nie wiedziałam ile to może kogoś kosztować). Jej aborcja to był wpływ rodziców, a dziewczynina przez dbre chyba 3 lata chodziła potem do psychologa, nie potrafiła sobie z tym poradzić.... U mnie w mieście był ginekolog, który słynął z dobrze wykonywanych właśnie takich zabiegów, umarł chyba 2 lata temu, pewnie go ktoś teraz "zastąpił". Ja nawet gdybym chciała ciążę usunąć to chyba wstydziłabym się zapytać lekarza czy wykona taki zabieg i ile zainkasuje  :|

santajka
Użytkownik
**

Mistrz Kulinarny

« Odpowiedz #34 : Sierpień 20, 2009, 09:48:06 »

Ja bym ciąży nigdy nie usuneła ,ale zdanie moje jest podzielone w tej sprawie ,z jednej strony nie dobrze by było gdyby to było tak odgórnie dostępne ,bo uważam podobnie jak dziewczyny spowodowałoby to większe niedbalstwo w zabezpieczeniach ,bo zawsze byłaby dostępna skrobanka .
Z drugiej jednak strony no są przypadki w którym usunięcie ciąży jest wskazane ,np dla ofiar gwałtu .
Jest też trzecia strona ,poznałam ostatnimi czasami dziewczyne która urodziła dziewczynke ,po porodzie kłóciła sie z matką ,mieszkała sama z tym dzieckiem i z jej facetem dilerem ,ćpali strasznie ta dziewczynka darła sie dniami i nocami ,w końcu sąsiadka znalazła małe 8 miesięczne dziecko raczkujące sobie po klatce ,idące w strone kręconych bardzo stromych schodów (wysoka kamienica) zadzwonili po policje i do opieki ,podobno jak tam weszli to ona spała naćpana ,w domu była melina ,dziecko odwodnione obsikane ,z kupą przyschniętą do tyłka ,widac ze w domu ani dziecko ani oni nie mieli co jeść .
faceta w końcu zamkneli a babcia wzieła w rodzine zastepczą to dziecko , dowiedziałam sie ze przed tą dziewczynką matka usuneła ciąże bliźniaczą ,ta dziewczynka też była z bliźniaczej ,ale jedno obumarło podczas ciąży ,i po porodzie a mała ma ponad ,1,5 roczku dopiero  ,zrobiła już dwie aborcje ,z ciąż bliźniaczych .

nie wiem jak ona chodzi po świecie ,dziewczyna 23 lata ,dupy na kłódke nie potrafi trzymać , ale z opowieści z tego co musiała przeżyć ta mała dziewczynka uważam że w jej przypadku aborcja to dobre rozwiązanie ,skoro nikt jej w ryzach nie może utrzymac żeby sie nie puszczała ,lepsze to niż sprowadzać na świat dzieci ,żeby przechodziły coś takiego .
Dodam tylko że jak ona wchodzi do swojej matki do domu ,Babci tej małej ,ma w dupie to dziecko ale dziecko jak ją widzi to dostaje ataku hiterii ,zapowietrza sie i dostaje trzęsiawki ,wiec ja po tym wnioskuje że dziecko ma wielka traume za sobą  :( :(

dori
Użytkownik
**

« Odpowiedz #35 : Sierpień 20, 2009, 11:10:17 »

santajka dla tej dziewczyny nie aborcja tylko sterylizacja  :/

FF   CHOMIK
ǝlz ǝızpǝq ʞɐʇ ı ɐ ǝıʍolƃ ɐu ɔɐʍɐʇs zsǝzoɯ
santajka
Użytkownik
**

Mistrz Kulinarny

« Odpowiedz #36 : Sierpień 20, 2009, 11:30:10 »

też tak myśle ,aż dziwne ze przy takim dojściu do lekarza który robi jej aborcje nie moze sobie podwiązać jajników ,nie wiem może ma tak nawalone we łbie ze myśli sobie ze kiedyś bedzie matką tylko jeszcze nie teraz  :[

Sad
Użytkownik
**

« Odpowiedz #37 : Sierpień 25, 2009, 17:38:21 »

a skad miala kase na tyle zabiegow?

[/url]
santajka
Użytkownik
**

Mistrz Kulinarny

« Odpowiedz #38 : Sierpień 25, 2009, 20:07:33 »

za jedno płacił diler czyli ten co teraz siedzi a za reszte mamusia ,która sama ma małe dzieci jeszcze i nastepnych nie chce bawić :/

Sad
Użytkownik
**

« Odpowiedz #39 : Sierpień 26, 2009, 12:52:55 »

patologia. takich powinni kastrowac i sterylizowac bo nie zasluguja na to co maja

[/url]
ewela
Użytkownik
**

« Odpowiedz #40 : Styczeń 28, 2010, 18:02:34 »

Dla mnie usunięcie dziecka to coś tak niewyobrażalnego ze szok!!!!!!

Dno...kompletne dno...
jak się nie chce dzieci to nie trzeba się bzykać
a jak się okazuje ze się jest w ciaży to należy wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i urodzić!!!

tylu ludzi maży o dzieciach!!!
Dla mnie to morderstwo takie samo jak każde inne
Zlinczowała bym i tyle

matka usuwająca własne dziecko....upadek na dno...

url=http://pierwszezabki.pl]
Asiek102
Użytkownik
**

MOJ SKARB

« Odpowiedz #41 : Styczeń 28, 2010, 19:37:10 »

Dla mnie usunięcie dziecka to coś tak niewyobrażalnego ze szok!!!!!!

Dno...kompletne dno...
a jak się okazuje ze się jest w ciaży to należy wziąć odpowiedzialność za swoje czyny i urodzić!!!

tylu ludzi maży o dzieciach!!!
Dla mnie to morderstwo takie samo jak każde inne
Zlinczowała bym i tyle

matka usuwająca własne dziecko....upadek na dno...

Zgadzam sie z toba ewela.
Tu w Szwecji aborcja jest dozwolona...
Znam pare dziewczyn co traktuje to jako antykoncepcje.
Szkoda slow  :wściekły:

Benjamin ur. 15.03.2011  3170g 51cm:serduszka:
ewela
Użytkownik
**

« Odpowiedz #42 : Styczeń 28, 2010, 20:03:25 »

Asiek jedna laska ode mnie ze szkoły usunęła...była chyba w 8 tygodniu
poprostu niedobrze mi się robi jak ją widzę...

Mam obżydzenie do takich ludzi...

Nie rozumiem jak tak można, jak można być tak podłym i nieodpowiedzialnym :wściekły:

url=http://pierwszezabki.pl]
bacha
Użytkownik
**

₪ ø ııı •o.

« Odpowiedz #43 : Styczeń 28, 2010, 20:10:12 »

Eeee trochę przesadzasz ewela. Są różne sytuacje, różne okoliczności zajścia w ciążę. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka i linczować. Życie nie jest albo czarne albo białe.

Ja patrzę na aborcję z dwóch stron.
Z jednej strony jestem przeciwna aborcji używanej jako środek antykoncepcyjny. Jestem przeciwna refundowaniu takiego zabiegu lub wykonywaniu go za niewielkie pieniądze. Nie można ułatwiać kobietom przeprowadzenia tego zabiegu gdyż wtedy ludzie zapomnieliby o antykoncepcji i zwiększyli ryzyko m.in. zachorowań na zakaźne choroby przenoszone drogą płciową.

Z drugiej jednak strony według mnie aborcja powinna być legalna i każda kobieta powinna mieć prawo decydować o tym. Żyjemy w wolnym kraju i według mnie takie zakazanie jest ingerencją w naszą prywatność. Ale zabieg aborcji powinien być bardzo drogi, tak aby nie był dostępny dla wszystkich. Oczywiście pomijam fakt takich sytuacji jak ciąża z gwałtu czy ciąża zagrażająca życiu matki.

Ja osobiście nie usunęłabym ciąży. Jednak myślę tak bo mam w życiu taką sytuację, w której mogę sobie pozwolić na wychowanie dziecka.
Ale zdaję sobie sprawę, że życie pisze różne scenariusze i nie wiem co zrobiłabym będąc w jakiejś skrajnie beznadziejnej życiowej sytuacji.
Sad
Użytkownik
**

« Odpowiedz #44 : Styczeń 28, 2010, 21:02:25 »

Ale wiesz,seks nie uprawia sie tylko po to zeby zachodzic w ciaze wiec troche sie tu zagalopowalas. Owszem zgadzam sie,ze kazdy wspolzyjacy powinien ponosic konsekwencje swoich decyzji,ale nie mozna az tak upraszczec sprawy.
Jestem tego samego zdania co Basia. Uwazam,ze aboracja powinna byc dostepna,ale w skrajnych przypadkach.
Dla Ciebie zaplodniona komorka to juz dziecko a dla innych tylko zygota. Niech sie kazdy sam rozlicza ze swoim sumieniem.

[/url]
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: