Zdrowie-Kobiety.pl

Zdrowie, Kobieta, Lifestyle, Dieta, Dziecko

Dieta

Jak zrzucić „piwny brzuch”?

Powszechnie uważa się, że picie piwa w dużych ilościach skutkuje powstawaniem „piwnego brzucha”. Po części jest to prawda, jednak nie do końca. Piwo nie posiada w sobie wiele tłuszczu, ale prowokuje do pobudzenia apetytu, który może wpływać na nadmierne objadanie się. Dla osób, które chcą pozbyć się tego przykrego problemu, polecamy catering dietetyczny Toruń, który pozwala na szybkie zniwelowanie szkodliwych tłuszczów w diecie i powrót do dawnej sylwetki. Podpowiadamy, jak radzić sobie z „piwnym brzuchem”. Sprawdź to!

Prawidłowe proporcje tłuszczów i węglowodanów

Jednym z gorszych, ale też częstych nawyków żywieniowych, jest jedzenie dużej ilości węglowodanów, które mogą zawierać cukry proste. Podnoszą one gwałtownie poziom cukru we krwi, lecz tylko na chwilę. Po niedługim czasie znów czujemy się głodni. Warto zatem spożywać je w pierwszej części dnia lub bezpośrednio po wysiłku fizycznym. Wtedy możemy liczyć na to, że organizm zamieni je w energię i efektywnie zużyje, a nie odłoży w postaci tkanki tłuszczowej. Warto również ograniczyć spożywanie tłuszczów. Ważne jednak, aby zupełnie z nich nie rezygnować, ponieważ są ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.  Zdrowe tłuszcze zawarte są w orzechach, oliwie, twarogu wiejskim, mięsie, rybach. Jeśli trudno jest nam odpowiednio dobrać składniki w diecie, można z powodzeniem zdecydować się na skorzystanie z cateringu dietetycznego na terenie Torunia. Profesjonalni dietetycy biorą pod uwagę naszą aktywność codzienną oraz dobierają dietę w taki sposób, aby nie rezygnować z preferencji żywieniowych.

Co należy jeść, aby pozbyć się „piwnego brzucha”?

Kolejnym błędem jest nieodpowiedni dobór składników, a także ich ilość i natężenie w diecie. Nie należy bowiem rezygnować z białka, ponieważ jest ono ważnym budulcem mięśni. Dobrze jest dostarczać je do organizmu regularnie, kilka razy dziennie, w postaci ryb, chudego mięsa, jajek, jogurtu, koktajli mleczno–owocowych. Aby odżywiać się zdrowo, do każdego posiłku należy jeść warzywa.  Owoce i warzywa przyczyniają się do zwiększenia odporności oraz dostarczają składniki, które odpowiedzialne są za przyspieszenie spalania tłuszczu. Na rzecz rezygnacji z picia piwa, warto zdecydować się na wodę mineralną, która odpowiednio oczyszcza organizm, a także stymuluje układ trawienny. Nie bez znaczenia jest również regularne spożywanie posiłków i odpowiednie ich planowanie. Jednak co w przypadku, w którym obowiązki zawodowe i domowe nie pozwalają nam na systematyczne przyrządzanie dań? Doskonałym rozwiązaniem w Toruniu jest catering dietetyczny. Oferuje zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki z dowozem pod drzwi w określonych godzinach. Przekonaj się!