Zdrowie-Kobiety.pl

Zdrowie, Kobieta, Lifestyle, Dieta, Dziecko

stomatolog wybór
Zdrowie

Czym kierować się w wyborze stomatologa?

Nawet jedna wizyta u niemiłego dentysty z wątpliwymi umiejętnościami może sprawić, że każde kolejne spotkanie będzie kojarzyło się z traumą i ogromnym stresem. To może poskutkować unikaniem gabinetu stomatologicznego, co na pewno nie będzie miało dobrego wpływu na stan twojego uzębienia. Sprawdź, po czym poznać dobrego dentystę.

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

Jeśli wizyta kontrolna lub sam proces umawiania przebiegał w nerwowej, niezbyt przyjemnej atmosferze, to lepiej nie zaglądaj ponownie do tego gabinetu. Na fotelu u dentysty musisz czuć się bezpiecznie i komfortowo. Czym kierować się w wyborze stomatologa? Czasami warto zaufać własnej intuicji. Warto pamiętać, że udana wizyta zależy od obu stron. Jeśli nie jesteś w stanie zaufać stomatologowi, to wasza współpraca podczas zabiegu może nie przebiegać w idealnej formie, co na pewno nie zmniejszy odczuwanego bólu oraz nie skróci wyrywania lub plombowania zęba.

Wyposażenie gabinetu

Koniecznie zwróć uwagę na stan wyposażenia gabinetu stomatologicznego. Jeśli czujesz się u swojego dentysty jak w skansenie, to istnieje duża szansa, że nie masz dostępu do najnowocześniejszego sprzętu i technologii. Wybieraj dentystów, którzy na każdym kroku podkreślają swoje zainteresowanie nowymi trendami w stomatologii i regularnie uzupełniają wyposażenie swojego gabinetu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest znacznie bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż tradycyjne metody. Z kolei nowoczesne narzędzia z szafiru mogą pomagać w zapobieganiu próchnicy. W zaawansowanym technologicznie gabinecie możesz liczyć na prawdziwą metamorfozę, idealne uzębienie i minimalny poziom bólu.

Higiena jest najważniejsza

Nowoczesny sprzęt nie ma znaczenia, jeśli gabinet nie lśni czystością. Podczas zabiegów dentystycznych higiena i sterylność narzędzi oraz otoczenia odgrywa bardzo ważną rolę. Zwróć uwagę, czy dentysta dba o zmianę jednorazowych rękawiczek oraz czyści sprzęt po każdorazowym użyciu. Jeśli zauważysz, że fotel jest zwyczajnie brudny, a na podłodze oraz sprzęcie można zauważyć kurz, to grzecznie podziękuj za wizytę i udaj się do gabinetu, w którym nikt nie będzie narażał twojego zdrowia i bezpieczeństwa.

Opinie pacjentów

W dobie Internetu w zaledwie kilka chwil możesz poznać dziesiątki, a czasami setki opinii zadowolonych oraz rozczarowanych pacjentów konkretnego gabinetu stomatologicznego. Nieprawdziwe, kupione komentarze na pewno szybko rozpoznasz. Warto zajrzeć na portale społecznościowe, lokalne grupy oraz specjalne strony z katalogami usług stomatologicznych. Nie zaszkodzi również wypytać rodziny i znajomych, którzy mają za sobą poważniejsze leczenie, a nie np. jedynie wizyty kontrolne.

Cena może zmylić – wybieraj profesjonalistów

Koszt usług nie powinien mieć decydującego wpływu na wybór dentysty. Dobry gabinet wcale nie musi być drogi, podobnie jak wysokie ceny nie gwarantują równie wysokiej jakości. Jeśli czeka cię skomplikowane leczenie kanałowe lub zabieg chirurgiczny, to udaj się do dentysty, który jest znany jako specjalista w danej dziedzinie.