Zdrowie-Kobiety.pl

Zdrowie, Kobieta, Lifestyle, Dieta, Dziecko

przewijak
Zdrowie

Wybór przewijaka — na jakie kwestie powinien zwrócić uwagę każdy rodzic?

Wybór przewijaka – na jakie kwestie powinien zwrócić uwagę każdy rodzic?

Przewijak to niezwykle praktyczny i ceniony przez rodziców niemowląt mebel. Dzięki niemu wielokrotnie zmienianie pieluszki staje się znacznie łatwiejszym, a zarazem bardziej komfortowym zadaniem. Na co warto zwrócić uwagę podczas jego doboru?

Przewijaki usztywniane, a może miękkie – który z modeli lepiej spełni swoją funkcję?

Wybór rodzaju przewijaka powinien zależeć przede wszystkim od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Model miękki może być wygodnym rozwiązaniem dla osób mających do dyspozycji więcej miejsca, które mogą przeznaczyć na przewijak na komodę. Bez wątpienia przypadnie on do gustu rodzicom, którzy często znajdują się ze swoim dzieckiem w podróży, ponieważ można go bez problemu przetransportować.

Przewijaki twarde na łóżeczko dla niemowląt to idealny wybór dla konsumentów, którym zależy na oszczędności miejsca. Taki model cechuje się uniwersalnością. Przewijaki usztywniane na łóżeczko niemowlęce mogą być z powodzeniem wykorzystywane niezależnie od rodzaju podłoża.

Wybierając model tego przedmiotu, warto mieć na uwadze również potencjalne niedogodności związane z jego użytkowaniem. Zakup miękkich przewijaków jest równoznaczny z koniecznością zainwestowania w komodę, która może zabierać sporo przestrzeni. Modele usztywniane mogą być natomiast mniej komfortowe dla użytkowników, którzy muszą je każdorazowo zamontowywać i rozmontowywać. Przewijaki twarde na łóżeczko dla niemowląt to najczęściej brak stałego miejsca do pielęgnacji dziecka. Wielu rodziców w jego pobliżu nie jest w stanie umieścić wszystkich niezbędnych kosmetyków.

Czym charakteryzują się najlepsze przewijaki dla noworodków?

Niezależnie od tego, czy rodzic wybrał przewijaki usztywniane na łóżeczko niemowlęce, czy może miękkie na komodę produkt wysokiej jakość powinien spełniać pewne uniwersalne kryteria. Wśród nich należy wymienić m.in.

  • wymiary – powinny być one dopasowane do wielkości komody lub łóżeczka, na którym będzie przewijane niemowlę,

  • materiał wykonania – warto by charakteryzował się on wysoką jakością, szczególnie istotne jest tworzywo, z którego została wykonana podkładka, powinna być ona wodoodporna, bezpieczna dla skóry dziecka, a także bezproblemowa w konserwacji,

  • bezpieczeństwo użytkowania – w wysokiej jakości przewijaku nie może zabraknąć zapewniających ochronę pociechy zabezpieczeń, najważniejsze by gwarantował on stabilność, a zarazem nie zawierał ostrych elementów, które mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo dla dziecka.