Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie leczenie kanałowe

Na czym polega leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu?

Data publikacji 9 marca, 2023

Postęp medycyny pozwala na udoskonalanie już istniejących metod leczenia, a także tworzenie zupełnie nowych technik. Na przykład w stomatologii obecnie bardzo często wykorzystywany jest mikroskop, który pozwala na zwiększenie precyzji działań przeprowadzanych przez dentystę. Urządzenie to nie tylko ułatwia pracę tego specjalisty, ale czyni ją również dokładniejszą i skuteczniejszą. Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu to procedura, która stosowana jest już w wielu gabinetach dentystycznych. Na czym dokładnie polega? Podpowiadamy.

Czym jest leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu?

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu obecnie uchodzi za jedną z najdokładniejszych i najskuteczniejszych metod, jakie stosowane są w endodoncji. Korzystanie z  tego urządzenia pozwala na bardzo dokładne opracowanie kanałów zębowych. 

W takim przypadku, w odróżnieniu od standardowego leczenia kanałowego, lekarz nie trzyma lusterka i nie spogląda bezpośrednio na ząb, lecz używa mikroskopowych okularów, które pozwalają na powiększenie pola operacyjnego nawet kilkudziesięciokrotnie, co znacząco wpływa na precyzję takiego zabiegu. Z tego powodu, coraz więcej pacjentów zamiast standardowego leczenia kanałowego wybiera leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa.

Czym różni się tradycyjne leczenie kanałowe od tego z użyciem mikroskopu?

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu nie różni się mocno od tradycyjnego, jeśli chodzi o technikę wykonywania zabiegu, ponieważ w obu tych przypadkach kanał jest dokładnie oczyszczany przez stomatologa z chorej miazgi. Następnie odpowiednio poszerzany, a jego długość mierzona za pomocą endometru. Później jest osuszany i wypełniany tzw. gutaperką. 

W przypadku standardowego leczenia endodontycznego stomatolog musi polegać wyłącznie na swoim wzroku i tym, co widzi w kanale. Kiedy korzysta z mikroskopu, jest w stanie lepiej oczyścić kanał, ponieważ w dużym powiększeniu widzi wejście do komory zęba, kanał, a także wszelkie anomalie. Nowoczesne urządzenia pozwalają na powiększenie obrazu nawet 25-krotnie, co sprawia, że dentysta może obserwować pole zabiegowe nawet o średnicy 1 mm. 

Jakie są wskazania do leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu?

Wskazania do leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu są podobne jak w przypadku standardowego leczenia kanałowego. Procedura ta wykonywana jest w sytuacji, kiedy dochodzi do stanu zapalnego miazgi lub jest ona już martwa. Narzędzie to jest jednak szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy kanały są wąskie, długie, kręte lub o nietypowym kształcie, a więc wtedy gdy stomatolog gołym okiem nie byłby w stanie ich właściwie zlokalizować. Wskazaniem do użycia mikroskopu jest też perforacja, czyli uszkodzenie kanałów. 

Buty damskie

admin

Nasi redaktorzy na portalu zdrowie-kobiety.pl to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się promocją zdrowego stylu życia i dbałością o dobre samopoczucie. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinach związanych z zdrowiem, dietą, sportem i urodą. Jako redaktorzy, staramy się tworzyć treści, które nie tylko dostarczają cennych informacji, ale także inspirują do podejmowania aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o siebie. Nasz zespół regularnie publikuje artykuły, porady i poradniki na temat zdrowia, żywienia, treningów oraz pielęgnacji, aby wspierać wszystkie kobiety i nie tylko w drodze do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?