Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Jak walczyć z opadającymi powiekami

Jak walczyć z opadającymi powiekami?

Data publikacji 30 sierpnia, 2022

Oczy to jeden z tych elementów twarzy, który w znaczący sposób warunkuje jej wygląd. Wszelkie defekty w ich wyglądzie bardzo szybko przyciągają uwagę innych oraz obniżają walory estetyczne naszej twarzy. Do najczęściej występujących problemów z wyglądem okolicy oczu można zaliczyć opadające powieki oraz cienie pod oczami, które nadają nam zmęczonego wyrazu i znacząco nas postarzają.

Na szczęście istnieją sposoby na radzenie sobie z tymi defektami w wyglądzie naszej twarzy. Najbardziej efektywnym z nich jest medycyna estetyczna, a dokładniej plastyka powiek, która pozwala na zniwelowanie opadających powiek i cieni pod oczami, by nasza twarz zyskała promiennego, zdrowszego i młodszego wyglądu.

Jakie defekty pozwala zniwelować plastyka powiek?

Korekta powiek, czyli blefaroplastyka pozwala na usuwanie różnorodnych defektów wyglądu okolic oczu, takich jak zwisająca, luźna skóra powiek lub przepukliny tłuszczowe w powiece dolnej. W efekcie nasza skóra zostaje ujędrniona, a twarz odmłodzona. Zabieg korekty powiek jest, zatem niezwykle korzystny, a przy tym małoinwazyjny, czyli prosty i krótki. 

Należy być jednak w pełni świadomym, że ostateczny efekt zabiegu osiągniemy dopiero po kilku tygodniach od jego przeprowadzenia, a w  początkowych dniach po przeprowadzeniu korekty nasza twarz może wyglądać nawet gorzej niż przed interwencja chirurga. Są to jednak tylko drobne i chwilowe niedogodności, które całkowicie zrekompensuje nam ostateczny efekt zabiegu.

Plastyka powiek to zabieg, który wykonywany jest nie tylko u osób starszych. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że skóra w tej okolicy jest wyjątkowo cienka, co przy rozpoczęciu się starzenia skóry w okolicach 30-tki może powodować powstawanie opadających powiek i worków bardzo wcześnie. Skóra może wówczas bardzo szybko tracić na elastyczności i opadać, co będzie prowadzić do powstawania zmarszczek, cieni, worków i innych defektów psujących wygląd naszej twarzy.

Dokładne informacje na temat plastyki powiek można znaleźć na stronie https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/ – poddanie się zabiegowi przywróci twarzy młodszy wygląd, równocześnie zwiększając pole widzenia i poprawiając komfort życia codziennego.

Jakie korzyści niesie ze sobą korekta powiek?

Wspomnieliśmy już, że korekta powiek nie jest zabiegiem skomplikowanym, jednak niezwykle efektownym i korzystnym. Poprawa wyglądu, jaka następuje w efekcie przeprowadzenia tego zabiegu widoczna jest już z dalszego dystansu i znacznie poprawia wygląd danej osoby, nie tylko odmładzając twarz, ale i przywracając jej wyrazistość oraz napięcie skóry. Nie należy zapominać o wspomnianej wcześniej poprawie pola widzenia, co szczególnie u osób, które prowadzą, na co dzień auto może być niezwykle istotne i zwiększać bezpieczeństwo na drodze.

Jak należy walczyć z opadającymi powiekami?

Rozwój chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w ostatnich latach sprawiły, że możliwości walki o piękny wygląd zwiększyły się kilkukrotnie. Sytuacja ta dotyczy również problemu opadających powiek, które możemy zwalczać teraz szybko, skutecznie i praktycznie bezinwazyjnie. Różnorodne metody blefaroplasytyki mogą, bowiem znacząco skrócić czas rekonwalescencji oraz zmniejszyć dolegliwości takie jak zasinienie, krwawienia i ból sprawiając, że czas po zabiegu nie będzie dla pacjenta koszmarem, a jedynie chwilą oczekiwania na niesamowite efekty zabiegu.

Buty damskie

admin

Nasi redaktorzy na portalu zdrowie-kobiety.pl to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się promocją zdrowego stylu życia i dbałością o dobre samopoczucie. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinach związanych z zdrowiem, dietą, sportem i urodą. Jako redaktorzy, staramy się tworzyć treści, które nie tylko dostarczają cennych informacji, ale także inspirują do podejmowania aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o siebie. Nasz zespół regularnie publikuje artykuły, porady i poradniki na temat zdrowia, żywienia, treningów oraz pielęgnacji, aby wspierać wszystkie kobiety i nie tylko w drodze do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?