Zdrowie-Kobiety.pl

Zdrowie, Kobieta, Lifestyle, Dieta, Dziecko

Pierścionek zaręczynowy z kamieniem szlachetnym - zawsze w modzie
Uroda

Pierścionek zaręczynowy z kamieniem szlachetnym zawsze w modzie

Moda ślubna polega na kreowaniu unikalnego i wymarzonego wizerunku Młodej Pary w tym wyjątkowym dla nich dniu. Każdy element stroju Panny Młodej i Pana Młodego powinien być starannie przemyślany oraz dopracowany nawet w najmniejszym szczególe. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że poza strojem Państwa Młodych niebagatelne znaczenie odgrywa ślubna biżuteria. Stanowią ją przede wszystkim obrączki oraz pierścionek zaręczynowy.

Trendy w modzie ślubnej

Podobnie jak i w innych gałęziach życia, tak i w modzie ślubnej w każdym kolejnym sezonie pojawiają się nowe trendy. Nowości obejmują nie tylko krój sukni, ale również motywy przewodnie wesela czy zastosowane detale. Niemniej jednak wśród nowożeńców o bardziej tradycyjnych wartościach niezmiennym zainteresowaniem cieszy się ponadczasowa klasyka.

Biżuteria ślubna

Zmienne trendy i nowości wpływają również na biżuterię ślubną. Pojawiają się nowe wzory, kształty oraz kamienie szlachetne. Z drugiej strony stale na topie jest tradycja i minimalizm.

Pierścionek zaręczynowy

Pomimo zmieniającej się mody ślubnej pierścionek zaręczynowy jest elementem stałym. Stanowi on rodzaj podarunku, który to kandydat na męża ofiarowuje w dniu zaręczyn swojej wybrance. Zgodnie z polską tradycją pierścionek powinien być założony na serdeczny palec prawej ręki kobiety. W innych krajach zwyczaj noszenia pierścionka na lewej ręce wynika ze starożytnego przekonania, że to właśnie od palca serdecznego lewej ręki prowadzi do serca żyła miłości. Przyjęcie pierścionka zgodnie z tradycją oznacza akceptację mężczyzny przez wybrankę oraz symbolizuje okres oczekiwania od zaręczyn do zaślubin. W bogatej ofercie jubilerskiej znajdują się pierścionki zaręczynowe zdobione kamieniami szlachetnymi, w tym: brylantem, ametystem czy szafirem.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Brylanty tradycyjnie uważane są za najlepszych przyjaciół kobiety. Nierozerwalnie kojarzą się z luksusem i prestiżem. Cechują się niezwykłym blaskiem osiąganym poprzez bardzo precyzyjną obróbkę i szlif. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy brylant jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Pierścionki zaręczynowe z brylantem są synonimem ponadczasowej klasyki. Powinny być one dopracowane nawet w najdrobniejszym szczególe. Zazwyczaj łączone są one ze złotem. Żółte złoto fantastycznie podkreśla błysk szlachetnego kamienia, natomiast białe złoto wygląda bardzo elegancko i nie tworzy tak ostrego kontrastu. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się różowe złoto, będące stopem czystego złota, srebra i miedzi. W zależności od zastosowanych proporcji uzyskuje się pożądany odcień złota. Większy udział srebra wpływa na bardziej delikatny różowy kolor, natomiast zwiększenie ilości miedzi prowadzi do powstania złota czerwonego.

Pierścionek zaręczynowy z ametystem

Ametyst to jedna z najpiękniejszych odmian kwarcu. Jest to kamień szlachetny występujący w odcieniach fioletu. Zawdzięcza to specyficznej budowie w skład której wchodzą śladowe ilości glinu i żelaza wbudowane w dwutlenek krzemu. W pierścionku zaręczynowym z ametystem kolor kamienia może być bardzo zróżnicowany: począwszy od delikatnego wrzosu, na bardzo ciemnym fiolecie kończąc. Barwa może być wzmocniona poprzez obróbkę termiczną kamienia. Przyjmuje się, że ametyst przywraca spokój i równowagę osobom szczególnie podatnym na długotrwały stres. Uwalnia od uciążliwych myśli oraz zapewnia relaks i zdrowy sen.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafir zaliczany jest do wyjątkowo twardych kamieni szlachetnych. Pomimo że w naturze spotyka się zróżnicowane odcienie szafirów, to jednak zdecydowanie najbardziej znane są te w kolorze niebieskim. Swoją barwę kamienie zawdzięczają obecności w składzie żelaza i tytanu. Szafirom przypisywana jest magiczna moc. Zgodnie z wierzeniami starożytnymi gwarantują one nieśmiertelność oraz wieczną młodość, a także odpędzają złe duchy i uroki.

Artykuł powstał we współpracy z https://luva.pl/