Zdrowie-Kobiety.pl

Zdrowie, Kobieta, Lifestyle, Dieta, Dziecko

Śpiworek do wózka
Zdrowie

Śpiworek do wózka czy kombinezon zimowy – co wybrać na chłodne dni?

Każdy rodzic pragnie dać swojemu dziecko to, co najlepsze. W chłodniejsze dni trzeba zadbać o komfort cieplny maluszka, co sprawia, że bardzo chętnie sięgamy po śpiworki do wózka lub kombinezony zimowe. Każda z tych propozycji ma szerokie grono zwolenników. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co warto wybrać dla swojego dziecka. Kombinezon czy śpiworek do wózka? Jakie rozwiązanie jest godne uwagi?

Śpiworek kontra kombinezon dla dziecka

Podczas wyjścia na spacer zimowy często zastanawiamy się, co wybrać dla swojej pociechy. Co ciekawe, śpiwory do wózka są znacznie częstszym wyborem rodziców. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim te produkty pozwalają na praktyczne zastosowanie. O wiele łatwiej jest przygotować dziecko na spacer, gdyż wystarczy umieścić je w śpiworku i zapiąć zamek. Nie trzeba martwić się o poprawne wkładanie nóżek i rączek dziecka w specjalne otwory. Jeśli chodzi o kombinezony, trzeba także pamiętać o dodatkowej ochronie stóp i rączek maluszka. Większość modeli może nie zakrywać całego ciałka dziecka. Co jeszcze jest istotne? Śpiworek do wózka zapewnia szybki i sprawny dostęp do dziecka w każdym momencie. Naszym zadaniem jest jedynie odpięcie zamka i ewentualne wyciągnięcie bobasa ze śpiworka. W przypadku kombinezonu to zadanie jest znacznie trudniejsze.

Zalety śpiworka do wózka

Warto zauważyć, że śpiworki pozwalają łatwiej regulować odpowiednią temperaturę ciała dziecka. Jest to praktyczna opcja podczas wyjścia do sklepu, kiedy nie chcemy przegrzewać pociechy w pomieszczeniach. Kombinezon trzeba natomiast zdjąć, co bywa kłopotliwe w wielu sytuacjach. Istotne jest to, że śpiworki można dopasować do danego modeli wózka, tworząc spójną całość. Producenci zapewniają także regulowane wersje, które są użytkowane przez niemowlaki w gondolach i starsze dzieci wożone w spacerówkach. To ogromna przewaga nad kombinezonami, których rozmiaru nie możemy dowolnie zmienić. Konieczny jest zakup nowego kombinezonu wtedy, gdy maluch wyrośnie z poprzedniego. Funkcjonalny śpiworek komfortowo dopasujemy do wzrostu dziecka. To sprawia, że rośnie on razem z pociechą i jest użytkowany przez długi czas.

Gdzie można kupić praktyczne i stylowe śpiworki do wózka? Szeroka oferta czeka na nas w sklepie kinderprams.pl. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby znaleźć produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Niezawodne śpiworki do wózka dobierzemy z pomocą sprzedawcy, który wskaże najciekawsze propozycje. Jeszcze nigdy zakup produktów dla dziecka nie był tak łatwy, szybki i przyjemny.