Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej

Data publikacji 1 sierpnia, 2019

Medycyna estetyczna to bardzo popularny temat wśród ówczesnych kobiet. Zabiegi stosowane podczas terapii pomagają poprawić wygląd zewnętrzny, jak również poprawić kondycję psychiczną. Wiele z nich dedykowane jest również mężczyznom, którzy borykają się z problemami skórnymi czy owłosieniem. Jakie zabiegi medycyny estetycznej najczęściej wybierają klienci? Jak wyglądają poszczególne terapie?

Co znajduje się w ofercie gabinetów urody?

Zabiegi medycyny estetycznej to czynności wykonywane za pośrednictwem nowoczesnych i innowacyjnych maszyn i sprzętów. Spora wiedza, doświadczenie oraz zaangażowanie specjalistów podwyższa standardy, jak również zapewnia bezpieczny przebieg zabiegu. 
Przed wykonaniem zabiegu każdy pacjent poddawany jest konsultacji, która ma na celu dobranie odpowiedniej metody postępowania, jak również wykluczenia wysępienia skutków niepożądanych po zabiegu. Po dokładnym omówieniu zabiegu, jego przebiegu i postepowania po terapii, można przystąpić do wykonywania odpowiednich działań.

Najbardziej popularnymi zabiegami medycyny estetycznej są

  • wypełnianie zmarszczek botoksem,
  • regeneracja skóry,
  • nici liftingujące,
  • mezoterapia,
  • powiększanie ust,
  • ultraformer,
  • lipoza iniekcyjna
  • wiele innych.

Niektóre z wymienionych zabiegów to zabiegi, do których wykonania nie potrzebna jest ingerencja w ciało, jednak większość z nich to działania inwazyjne, po których organizm musi przejść odpowiednią rekonwalescencję. 

Czym są poszczególne zabiegi?

Wypełniania zmarszczek botoksem to zabieg, który znacznie odmładza wygląd skóry, jak również łagodzi jej powierzchnię. Dzięki tego rodzaju działaniom możliwe jest podniesienie pewnych części skóry, a także zniwelowanie wielu głębokich bruzd. Podczas zabiegu pacjentom zostaje wstrzyknięta toksyna botulinowa, która posiada unikalne właściwości np. blokowanie impulsów nerwowych odpowiedzialnych za mimikę, a co za tym idzie tworzenie się zmarszczek. 

Regeneracja skóry to działania związane z użyciem osocza bogatopłytkowego wyodrębnionego z krwi pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest w obrębie twarzy, a jego celem jest ogólna poprawa wyglądu skóry. Efektem zabiegu jest odmłodzenie, rozjaśnienie, poprawa elastyczności ciała. 

Nici liftingujące, to ostatnio bardzo modna technika poprawy wyglądu. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę nici, które unoszą i podtrzymują pewne części skóry. Działania te poprawiają również owal twarzy, unoszą brwi czy wygładzają skórę szyi. Jest to prostsza i tańsza alternatywa popularnego liftingu. 

Kolejnym znanym zabiegiem jest mezoterapia. Działania związane z poprawą wyglądu skory możliwe są do wykonania na każdej części ciała. Jest to małoinwazyjny zabieg, który polega na prowadzeniu pod skórę odpowiednio przygotowanych substancji, tzw. koktajli. Substancje te maja za zadanie odmłodzić skórę, a także pozytywnie wpłynąć na jej jędrność i kondycję. 

Powiększanie ust, to ostatnio bardzo powszechne działanie. W celu uwypuklenia ust, specjaliści wstrzykują kwas hialuronowy, który uwydatnia tę część ciała.

Buty damskie

admin

Nasi redaktorzy na portalu zdrowie-kobiety.pl to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się promocją zdrowego stylu życia i dbałością o dobre samopoczucie. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinach związanych z zdrowiem, dietą, sportem i urodą. Jako redaktorzy, staramy się tworzyć treści, które nie tylko dostarczają cennych informacji, ale także inspirują do podejmowania aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o siebie. Nasz zespół regularnie publikuje artykuły, porady i poradniki na temat zdrowia, żywienia, treningów oraz pielęgnacji, aby wspierać wszystkie kobiety i nie tylko w drodze do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?