3 skuteczne sposoby na przerzedzającą się czuprynę
Data publikacji 14 sierpnia, 2019Jeśli coraz częściej zauważasz, że twoje włosy zaczynają intensywnie wypadać, utraciły dawną objętość, jest ich coraz mniej, a być może nawet dpoadły cię początki łysienia, to nie zwlekaj i zacznij działać. Istnieje wiele sposobów na przywrócenie włosom dawnej gęstości i wspaniałego wyglądu. Poznaj trzy skuteczne sposoby na problemy z przerzedzaniem się czupryny.
Zmiana nawyków
W przypadku utraty dobrej kondycji włosów i wzmożonego wypadania warto zwrócić uwagę na swoją dietę, stan zdrowia oraz stosowane zabiegi. Bardzo często wystarczy jedynie włączyć do diety odpowiednie składniki, żeby już wkrótce zaobserwować wyraźną poprawę. Należy również pamiętać o regularnych badaniach, ponieważ utrata bujności czupryny może być związana z problemami natury zdrowotnej, stresem lub przyjmowanymi lekami. Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, mycie głowy w niewłaściwy sposób oraz zbyt częste korzystanie ze szkodliwych dla włosów zabiegów fryzjerskich również może negatywnie wpłynąć na ich kondycję. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów może być nawet alergia na szampon lub jeden z jego składników. Jeśli problemy z włosami zaczęły się po rozpoczęciu stosowania nowego produktu, to warto z niego zrezygnować.
Specyfiki z apteki
Czasami sam zdrowy tryb życia może nie pomóc. Niektórzy mają z natury słabe, łamliwe i skłonne do wypadania włosy. W przypadku wielu mężczyzn szybkie łysienie może mieć również podłoże genetyczne. Na wypadanie włosów często narzekają również młode mamy. W takim momencie warto sięgnąć po produkty lecznicze sprzedawane bez recepty w aptekach. Jeśli nawet szampony, tabletki oraz inne środki na porost włosów nie pomagają, to zdecydowanie warto udać się do lekarza, którzy może wydać receptę na podobne specyfiki o wzmożonym działaniu. Przerzedzania się włosów pomimo zdrowego stylu życia nigdy nie warto lekceważyć. Im szybciej zareagujesz, tym większe szanse na zatrzymanie procesu wypadania włosów.
Hormonalne leczenie wypadania włosów
Jeśli problem wypadających włosów związany jest z zaburzeniami w gospodarce hormonalnej, to zarówno u pań, jak i u panów możliwe jest rozpoczęcie terapii hormonalnej. Regularne przyjmowanie przepisanych przez lekarza leków może zahamować proces wypadania włosów i łysienia, a także przywrócić czuprynie dawny blask i objętość. W większości przypadków terapia hormonalna wiąże się z przyjmowaniem leków doustnie.
Medycyna jako ostatnia deska ratunku
Problem łysienia wbrew pozorom nie dotyczy jedynie mężczyzn, choć kobietom oczywiście przydarza się o wiele rzadziej. Najbardziej wstydliwą formą jest łysienie plackowate, które może skutecznie obniżyć pewność siebie i dobre samopoczucie. Jeśli przerzedzenie się włosów wiąże się z dużym obciążeniem psychicznym, to być może warto rozważyć przeszczep włosów. Nowoczesna medycyna zapewnia w tej dziedzinie wysoką skuteczność i trwały efekt, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na popularność tego typu zabiegów. Przeszczepów dokonuje się głównie u mężczyzn. Koszt takiego przedsięwzięcia zależy przede wszystkim od rozmiaru problemu.