Zdrowie-Kobiety.pl

Zdrowie, Kobieta, Lifestyle, Dieta, Dziecko

Uroda

Medycyna estetyczna w XXI wieku

Kiedy uważamy, że w naszym ciele coś nie gra, nadaje się do poprawy, lub zwyczajnie mamy ochotę coś ulepszyć – medycyna estetyczna stoi przed nami otworem. Ogólny postęp medycyny (włączając w to jej estetyczną gałąź) na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci niewiarygodnie poszybował w górę. Fakt ten na pewno bardziej zachęca, niż zniechęca do zapoznania się z ofertą placówek medycyny estetycznej oraz skorzystania z niej. Na czym jednak polega medycyna estetyczna? Jakie są jej największe wady oraz zalety? Z czym wiąże wykonanie zabiegu? 

Początki medycyny estetycznej na świecie

Medycyna estetyczna we współczesnym świecie została pełnoprawnie uznana za dział medycyny w latach 70. ubiegłego wieku. Ojcem jej jest francuski endokrynolog Jean Jacques Legrand. W 1973 roku założył on w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej, które było pierwszą taką instytucją na świecie. Pierwsza placówka naukowa, nauczająca w zakresie medycyny estetycznej została zaś utworzona w 1978 we włoskim Mediolanie. 

Co oferuje medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest skierowana do wszystkich pacjentów, którzy uważają, że komfort ich życia można poprawić lub chcą zmienić czy poprawić swój wygląd. Lista zabiegów estetycznych czy w Lublinie, czy w każdym innym mieście jest ogromna oraz skierowana właśnie do pacjenta. Jakie zabiegi jednak wykonywane są najczęściej? Wśród mało inwazyjnych zabiegów królują takie pozycje jak poprawa ust kwasem hialuronowym czy wstrzykiwanie botoksu w różne rejony ciała. Jeżeli mowa o bardziej inwazyjnych zabiegach wymagających znieczulenia na myśl nasuwa się zabieg wszczepienie implantów piersi. Mimo wielu mitów, które ciążą na tej procedurze medycznej faktem jest, że obecny postęp technologii oraz medycyny skutecznie neutralizuje wielkość zagrożeń wynikających z interwencji chirurgicznej. Równie popularnym zabiegiem medycyny estetycznej jest odsysanie tkanki tłuszczowej z różnych części ciała. 

Medycyna estetyczna w Lublinie

Na uwagę zasługuję mieszcząca się w Lublinie placówka zajmująca się stomatologią oraz medycyną estetyczną http://felknerestetyczna.pl/medycyna-estetyczna/. Będąc pacjentem tej kliniki, możemy liczyć na rozwiązanie naszych problemów w miłej i przyjaznej atmosferze. Wykwalifikowana kadra pomoże doradzić oraz bezpiecznie przeprowadzi pacjenta przez cały proces od początku, aż do końca.