Strona główna
Sport
Tutaj jesteś
Sport Kalendarz ćwiczeń

Kalendarz ćwiczeń dla każdego

Data publikacji 22 lipca, 2019

W czasach, w których otyłość stała się chorobą cywilizacyjną i coraz częściej na ulicach spotyka się osoby z poważną nadwagą ważne jest promowanie zdrowego stylu życia, odpowiedniej diety i właściwej ilości ruchu. 

Często zapominamy, że ruch to zwykły spacer i już dziesięć tysięcy kroków dziennie może mieć prozdrowotny wpływ na nasze ciało i może poprawić samopoczucie. Warto zmienić tryb życia, zrezygnować z dojazdu samochodem lub autobusem do pracy i wybrać spacer jeśli mieszkamy blisko miejsca pracy lub wysiąść dwa przystanki wcześniej i zrobić sobie krótki spacer. Będzie to z korzyścią dla naszego organizmu oraz zmniejszymy swój ślad węglowy, który ma duży wpływ na środowisko. Już po pierwszym spacerze zauważymy zmiany w samopoczuciu i zrozumiemy, że ruch poprawia humor i podnosi poziom produkowanych endorfin, czyli hormonu szczęścia. 

Jak przygotować kalendarz ćwiczeń?

Jeśli już będziemy zafascynowani ruchem, pokochamy spacery po parku, lesie lub zwykłą wędrówkę do pracy możemy pójść krok dalej i zacząć ćwiczyć. 

Ćwiczenia indywidualne w domu nie wymagają dużych nakładów finansowych i czasowych. Wystarczy mata do ćwiczeń zrobiona z koca, obciążenie w postaci butelek wody oraz chęci do ćwiczeń. Należy tylko uważać, ponieważ jeśli zakochamy się w aktywności fizycznej, będziemy szczęśliwi i zauważymy pozytywne zmiany w swoim organizmie i wyglądzie własnej sylwetki może być trudno porzucić aktywność fizyczną i powrócić do starego trybu życia, ale przecież to same pozytywy. 

Dobór odpowiednich ćwiczeń do kalendarza

Należy jednak pamiętać, aby na fali dobrego samopoczucia, zawziętości i chęci osiągnięcia postawionych sobie celi nie przemęczać swojego organizmu i ciała. Należy słuchać siebie i nie można się forsować codziennymi ćwiczeniami fizycznymi. Pomocny w planowaniu aktywności fizycznej może być kalendarz ćwiczeń, który pozwoli nam na kontrolę i rozplanowanie wszystkich naszych aktywności i zaplanowanie uprawianych sportów. 
Pomocną w planowaniu aktywności może też być wizyta u trenera personalnego i dietetyka, który doradzi jak dobierać ćwiczenia i jak często uprawiać daną dyscyplinę i aktywność fizyczną. Jeśli będziemy zbyt forsować organizm, zapomnimy o rozgrzewce i rozciąganiu to możemy się łatwo nabawić kontuzji, które skutecznie zniechęcą do dalszych ćwiczeń lub je wręcz uniemożliwią. Aktywność fizyczną jak wszystko należy stosować z umiarem, większa częstotliwość wcale nie poprawi naszych wyników i nie zbliży nas szybciej do osiągnięcia celu, lecz może zadziałać w przeciwny sposób. Dlatego tak ważne jest posiadanie i stosowanie się do kalendarza ćwiczeń ułożonego z pomocą trenera personalnego, który posiada wykształcenie w kierunku ludzkiego ciała i wiele doświadczeń. Nie należy się przemęczać i nakładać na siebie zbyt dużej liczby treningów, ponieważ szybko się znudzimy, ćwiczenia nas znużą, a dodatkowo mięśnie potrzebują czasu na rozwój, a trenując codziennie te same partie mięśni zablokujemy ich rozwój i zaszkodzimy sami swojemu organizmowi. 

Aktywność fizyczna jest ważna, ale należy pilnować, aby z nią nie przesadzać.

Buty damskie

admin

Nasi redaktorzy na portalu zdrowie-kobiety.pl to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się promocją zdrowego stylu życia i dbałością o dobre samopoczucie. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinach związanych z zdrowiem, dietą, sportem i urodą. Jako redaktorzy, staramy się tworzyć treści, które nie tylko dostarczają cennych informacji, ale także inspirują do podejmowania aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o siebie. Nasz zespół regularnie publikuje artykuły, porady i poradniki na temat zdrowia, żywienia, treningów oraz pielęgnacji, aby wspierać wszystkie kobiety i nie tylko w drodze do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?