Zdrowie-Kobiety.pl

Zdrowie, Kobieta, Lifestyle, Dieta, Dziecko

masaż
Zdrowie

Masaż w Suchym Lesie – skuteczna fizjoterapia i rehabilitacja

Bóle kręgosłupa, napięcia mięśniowe, bóle głowy i karku? Niestety są to powszechne dolegliwości, na które skarżą się m.in. osoby spędzające dużo czasu w jednej pozycji (pracownicy biurowi, robotnicy liniowi i wielu innych). Jedną z formą pomocy, po jaką warto sięgnąć w takiej sytuacji, jest masaż. W Suchym Lesie znajduje się ośrodek, w którym wykorzystywane są różne techniki masażu, dzięki którym leczniczy efekt rzutuje na zdrowie całego organizmu.

Korzyści płynące z masażu leczniczego

Wielu osobom masaż kojarzy się przede wszystkim z przyjemnością. Na szczęście często tak właśnie jest, a wspaniałą konsekwencją tego zabiegu są korzyści odczuwane po jego zakończeniu. Technika masażu w Suchym Lesie polega na połączeniu kilku różnych technik, w celu uzyskania najlepszego efektu. Elastyczność mięśni poprawia się, a napięcia w ich obrębie znacznie się zmniejszają – lub nawet znikają. Poprawia się również krążenie krwi, co rzutuje na całościową poprawę samopoczucia i funkcjonalności organizmu. W wyniku masażu tkani poddawane są różnym bodźcom, co w następstwie prowadzi do pobudzenia układu nerwowego, natomiast naczynia limfatyczne i krwionośne rozszerzają się.

Po odbyciu masażu w Suchym Lesie (https://www.somamedica.pl/masaz-leczniczy) pacjent może liczyć na odżywienie tkanek oraz usprawnienie procesu pozbywania się toksyn z organizmu. Produkty przemiany materii mogą szybciej opuszczać ciało, ponieważ krew szybciej płynie. Choć może się wydawać, że terapeuta działa miejscowo – wyłącznie na skórę i mięśnie – w rzeczywistości zabiegowi poddawany jest cały złożony układ tkanek. Niewidoczne stawy i więzadła oraz jeszcze głębiej położone układy – pokarmowy, oddechowy, wydalniczy i inne – również pozostają pod wpływem masażu.

Masaż w Suchym Lesie

Jedną z najskuteczniejszych i długofalowych metod na pozbywanie się bólu w ciele jest fizjoterapia i rehabilitacja – a w tym, między innymi, masaż. W Suchym Lesie, w okolicach Poznania, można umówić się na wizytę, która odbędzie się przy użyciu profesjonalnego sprzętu i pod okiem wykwalifikowanego personelu. Ośrodek SOMA MEDICA oferuje doświadczenie i wiedzę, a także holistyczne podejście do uzdrawiania. Dzięki niemu leczone jest źródło problemu, a nie jego objawy. Poza masażem leczniczym ośrodek oferuje m.in. masaż sportowy, terapię manualną, drenaż limfatyczny, terapię wisceralną, laseroterapię, krioterapię miejscową i terapię blizn. Szeroka gama narzędzi diagnostycznych i terapeutycznych pozwala na dobranie techniki idealnej dla potrzeb pojedynczego pacjenta. Warto skontaktować się z ośrodkiem w przypadku dolegliwości bólowych, kontuzji, wad postawy i przebytych urazów.