Zdrowie-Kobiety.pl

Zdrowie, Kobieta, Lifestyle, Dieta, Dziecko

Uroda

Pielęgnacja ciała dla zaawansowanych

Piękna i zadbana skóra to nie tylko kwestia dobrego wyglądu. Wpływa również na komfort, samopoczucie oraz jakość życia. Z drugiej strony dopasowana do potrzeb pielęgnacja także pozwala w pewien sposób zatrzymać czas. Wśród najczęściej wybieranych kosmetyków są kremy, peelingi, balsamy, a sklepowe półki uginają się pod ciężarem produktów, które można dobrać do wieku, rodzaju oraz wymagań skóry. Podstawą każdej pielęgnacji jest zawsze oczyszczanie, nawilżanie i natłuszczanie. Kosmetyki Sylveco to idealna odpowiedź na potrzeby skóry.

Dbaj o ciało

Oczywiście skóra podlega licznym zmianom oraz czynnikom zewnętrznym. Chodzi nie tylko o wiek, ale także o porę roku, wilgotność powietrza, ale także dietę oraz na przykład stres. Wiele aspektów wpływa na nasze ciało i dlatego właśnie po kondycji skóry łatwo można ocenić, co dzieje się z organizmem – tak jakby jej kondycja była barometrem naszego zdrowia i samopoczucia. Obecnie dużo mówi się także o szkodliwym działaniu słońca. Kosmetyki Sylveco zawierają odpowiednie filtry, które zabezpieczają skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Wysokości filtra zawsze trzeba dopasować do pory roku oraz indywidualnej wrażliwości na słońca. Warto też pamiętać o tym, że jest ono niezbędne dla zdrowia i samopoczucia. Słońce Powoduje wytwarzanie witaminy D3, poprawia, nastrój i dodaje energii. Jak ze wszystkim należy oczywiście zachować umiar.

Najlepsze kosmetyki do ciała

Do oczyszczania skóry sprawdzą się kosmetyki Sylveco. To zabieg obowiązkowy przed nałożeniem kosmetyków natłuszczających i nawilżających. Rewelacyjne są mydła, żele i emulsje czyszczące. W każdym wypadku warto sprawdzać skład. Dobre kosmetyki nie powinny zawierać SLS i parabenów, które podrażniają skórę, sztucznych dodatków oraz konserwantów. Ważne jest także pH, które powinno być neutralne dla skóry. Coraz więcej kosmetyków bazuje na wyciągach roślinnych. Prawdziwym hitem są także peelingi, które warto stosować regularnie. Poza usunięciem martwego naskórka drobinki sprawiają, że skóra jest dotleniona, ma lepszy koloryt i jest zdecydowanie gładsza. Peeling także świetnie redukuje cellulit, jest idealny do masażu, który pobudza naczynia limfatyczne. Tak przygotowana skóra jest gotowa na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Nawilżające kosmetyki Sylveco będą chronić wrażliwy płaszcz hydrolipidowy i pozwolą go dobudować po różnego rodzaju zabiegach. W efekcie skóra będzie nawilżona, piękna i gładka. Kremy czy emulsje oraz coraz popularniejsze olejki dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Oczywiście zapotrzebowanie na nie stale się zmienia.