Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna – zdrowe i ładne zęby

Data publikacji 1 sierpnia, 2019

Nie od dziś wiadomo, że o zęby trzeba dbać. Bez zdrowych zębów za długo nie pociągniemy, a jeśli jednak nam się to uda, to później wydamy tysiące na doprowadzenie ich do porządku. Albo jeszcze więcej na wstawienie implantów lub przygotowanie protezy. Dlatego warto o te sprawy dbać na bieżąco, żeby nie narobić sobie zaległości. 
Jednak czy dbanie o zęby polega jedynie na bieżącym łataniu ubytków, zaleczaniu próchnicy, uśmierzaniu bólu? A co dalej? Co jeśli nasze zęby po tych wszystkich zabiegach wyglądają źle, mimo że teoretycznie są zdrowe? Czy już na zawsze jesteśmy skazani na przebarwienia, nacieki, żółty nalot? Na szczęście nie!

Na czym polega stomatologia estetyczna?

Już od jakiegoś czasu czynnie działa w naszym kraju stomatologia estetyczna, choć nadal wiele osób boi się na nią zdecydować. Powody są różne – strach, brak doświadczenia, brak możliwości zapytania kogoś o te kwestie, brak środków materialnych… Stomatologia estetyczna bywa niestety dość droga, choć to oczywiście zależy od tego, co dokładnie chcemy zrobić. Zabiegów, które wykonuje dentysta estetyczny, jest dość sporo. Przytoczymy kilka z nich, żeby nieco rozjaśnić temat osobom niezdecydowanym.
Zdecydowanie najczęstszym zabiegiem medycyny estetycznej, na który decydują się klienci, jest wybielanie zębów, przy czym rodzajów samego wybielania jest całkiem sporo, zależnie od możliwości i preferencji klientów. 

Dość drogie, ale również bardzo skuteczne i z długotrwałym efektem, jest wybielanie za pomocą lampy Beyond. Taki zabieg wykonuje się u stomatologa i trwa on około pół godziny. Polega na naświetlaniu specjalną lampą zębów, które zostały wcześniej nasmarowane konkretnym preparatem. Kosztuje sporo, bo w granicach tysiąca złotych, ale efekt utrzymuje się do kilku lat, więc jest to dość opłacalne. 

Wybielanie zębów

Innym rodzajem wybielania jest wybielanie nakładkowe. Tutaj sam proces trwa już znacznie dłużej, bo kilka tygodni i polega na nakładaniu na zęby, głównie na noc, specjalnie dobranych nakładek wypełnionych żelem wybielającym. Koszt jest mniejszy, kilkaset złotych, ale efekt znacznie mniej trwały, zwykłe utrzymujący się do kilku miesięcy. Może również wywoływać nadwrażliwość zębów. Należy również obowiązkowo przed zabiegiem usunąć wszelkie ubytki.

Istnieje również możliwość wybielenia tylko jednego zęba, jeśli z jakichś powodów, na przykład długotrwałego leczenia, przybrał on gorszy wygląd od pozostałych zębów. Takie wybielanie jest oczywiście znacznie tańsze, ale czy efekt faktycznie będzie zadowalający?
Jeśli nie chcemy wybielać tylko jednego zęba, możemy nałożyć na niego licówkę. Ten sposób sprawdza się przy trwałych uszkodzeniach zęba, jego odkształceniach i odbarwieniach niedających się wybielić. Zawsze to jakiś sposób, choć wiadomo, że ząb nie będzie wyglądał do końca naturalnie. Istnieją różne rodzaje licówek, ich ceny także się różnią.

Kolejnym często stoswanym zabiegiem jest piaskowanie. Możemy dzięki niemu uzyskać efekt dokładnego oczyszczenia zębów i częściowego usunięcia odbarwień. Jest on zalecany wszystkim dorosłym w ramach higieny 1-2 razy w roku.

Buty damskie

admin

Nasi redaktorzy na portalu zdrowie-kobiety.pl to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się promocją zdrowego stylu życia i dbałością o dobre samopoczucie. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinach związanych z zdrowiem, dietą, sportem i urodą. Jako redaktorzy, staramy się tworzyć treści, które nie tylko dostarczają cennych informacji, ale także inspirują do podejmowania aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o siebie. Nasz zespół regularnie publikuje artykuły, porady i poradniki na temat zdrowia, żywienia, treningów oraz pielęgnacji, aby wspierać wszystkie kobiety i nie tylko w drodze do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?