Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Dobra wyprawka dla noworodka

Dobra wyprawka dla noworodka

Data publikacji 25 maja, 2022
ochraniacz-na-lozeczko

Kompletowanie wyprawki to szereg dylematów oraz bardzo długa lista rzeczy, które są niezbędne przy maluszku i tych niepotrzebnych. O tym oczywiście przekonujemy się z czasem, bo to życie i codzienność weryfikują, po jakie pieluszki jednorazowe, kosmetyki czy akcesoria najchętniej sięgać będziemy. Niezmiennie jednak oczekiwanie na pojawienie się pociechy jest związane z przygotowywaniem domu. Pora kompletowania wyprawki staje się więc czasem planowania i podekscytowania. Towarzyszą temu także zakupy oraz przeglądanie stron internetowych. Chodzi o to, by mieć niezbędne rzeczy, które będą potrzebne noworodkowi już w pierwszych dniach życia. W przypadku dzieci urodzonych w terminie wydaje się to łatwiejsze, natomiast życie czasem zaskakuje i zakupy trzeba zrobić szybciej.

Jakie pieluszki jednorazowe z atestem Centrum Zdrowia Dziecka?

wyprawka-dla-niemowlaka

Każda wyprawka dla noworodka powinna się składać z akcesoriów, dodatków, preparatów do pielęgnacji czy też środków higienicznych. W każdym wariancie chodzi oczywiście nie tylko o wygląd, kolor czy markę. Ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka i dlatego, kupując ubranka czy mydełka lub pieluszki należy zwracać uwagę na to, czy posiadają one niezbędne certyfikaty wydawane chociażby przez Centrum Zdrowia Dziecka. I choć skompletowanie wyprawki może się jawić jak wyprawa w wysokie góry, to w praktyce okazuje się, że można zadbać o wszystkie niezbędne rzeczy i przygotować się z głową na nowego członka rodziny.

Czy warto mieć produkty wspomagające karmienie piersią? 

mata-dla-noworodka

Z okazji narodzin dziecka z pewnością będziemy otrzymywać także prezenty. Warto mieć przygotowaną listę więc dla gości, co wam się przyda, by nie mieć problemów z dublującymi się akcesoriami. Prawdziwym hitem jest mata dla niemowlaka. Powodzeniem cieszą się zabawki do wózka czy łóżeczka oraz dodatki ułatwiające codzienne higieniczne czynności. Kompletna wyprawka musi poza tym zawierać przybory toaletowe, wkładki laktacyjne, inne akcesoria do karmienia piersią. Z pewnością przydadzą kosmetyki bezpieczne dla skóry dziecka oraz sól fizjologiczna do przemywania oczu, a także preparaty do czyszczenia noska. Dla dzieci urodzonych jesienią warto wybrać również śpiworek do wózka oraz cieplejszą garderobę.

Kiedy rozpocząć kompletowanie wyprawki?

wyprawka-dla-dzieci

Szczególnie pierwsze narodziny dziecka są czasem wielkiej niepewności, ponieważ niektóre decyzje podejmuje się w ciemno. Niektórzy od razu wiedzą, że maluch będzie spać w łóżku rodziców lub też w specjalnej dostawcę. Inni stawiają na to, by przyzwyczaić pociechę do jego przestrzeni. Stąd też kołderki, prześcieradła, przewijak czy ochraniacz do łóżeczka stają się ważnym elementem wyprawki.

maty-dla-dzieci

Osoby posiadające samochód muszą pamiętać o wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego, każdego z rodziców czeka jeszcze decyzja, który z wózków będzie najlepszy. Takie zakupy wiele osób robi już w drugim trymestrze ciąży. Wart czas kompletowania wyprawki sobie rozłożyć, by przemyśleć, co będzie potrzebne oraz na przykład łapać atrakcyjne promocje.

Buty damskie

admin

Nasi redaktorzy na portalu zdrowie-kobiety.pl to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się promocją zdrowego stylu życia i dbałością o dobre samopoczucie. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinach związanych z zdrowiem, dietą, sportem i urodą. Jako redaktorzy, staramy się tworzyć treści, które nie tylko dostarczają cennych informacji, ale także inspirują do podejmowania aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o siebie. Nasz zespół regularnie publikuje artykuły, porady i poradniki na temat zdrowia, żywienia, treningów oraz pielęgnacji, aby wspierać wszystkie kobiety i nie tylko w drodze do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?