Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie tabletki na pamięć

Tabletki na pamięć – jakie wybrać?

Data publikacji 14 sierpnia, 2019

Dobra pamięć to kwestia kluczowa w życiu codziennym. Jest niezwykle ważna nie tylko wtedy, gdy pracujesz na wysokim stanowisku albo jesteś szefem banku – przecież dobrej pamięci potrzebuje każdy, zaczynając od młodej mamy, która musi pamiętać o tysiącu ważnych dat związanych ze swoim dzieckiem, przez różne stanowiska księgowych oraz specjalistów do spraw rachunkowości, finansów, na dyrektorach i prezesach ważnych instytucji kończąc. Dobra pamięć jest kluczem do sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie, bez niej ani rusz.

Ale co jeśli ta pamięć jednak szwankuje?

Czy już wszystko stracone? A może jednak można sobie w jakiś sposób pomóc? Ciągle słuchamy przecież w telewizji o przeróżnych środkach na poprawę pamięci, a to lecytyna, a to jakieś magiczne tabletki na pamięć… Ale czy takie rzeczy faktycznie istnieją? Czy naprawdę pomogą nam choćby na tyle, że będziemy pamiętali o ich przyjmowaniu?

Otóż tabletki na pamięć naprawdę istnieją, choć tak naprawdę są to raczej leki na poprawę koncentracji, a co za tym idzie, również poprawę pamięci. Lepiej skupiamy się na faktach, na otaczającej nas rzeczywistości, lepiej przyswajamy informacje, więc samoistnie dłużej o nich pamiętamy. Oprócz tabletek mamy też do wyboru różne syropy, płyny, nalewki i tym podobne, dla każdego coś dobrego, składy są bardzo podobne.

Co więc w takich tabletkach na pamięć się znajduje? Najczęściej jest to wspomniana wcześniej lecytyna, która wspomaga koncentrację i zapamiętywanie faktów. Często spotykamy się też z typowo ziołowymi substancjami, gdzie mieszanki różnych ziół mają podobne działanie do leków typowo chemicznych. W tabletkach ziołowych często występuje żeń-szeń, miłorząb japoński czy ekstrakt z zielonej herbaty. Część tych produktów można oczywiście spożywać osobno w codziennej diecie, ale trzeba najpierw o tym pamiętać, a tu mamy wszystko w jednej skoncentrowanej dawce, co jest na pewno znacznie wygodniejsze. Ważne składniki w diecie wspomagającej pamięć, które zawierają tabletki na pamięć, to witamina C i witamina E. Często spotyka się również ekstrakt z bakopy. Można też oczywiście przyjmować samą lecytynę, która jest najbardziej znana ze wszystkich preparatów i powszechnie dostępna. W aptekach znajdziemy ją w różnych dawkach, które należy dobrać w zależności od naszego zapotrzebowania. Wielu producentów oferuje do sprzedaży czystą lecytynę. Oczywiście, zależnie od producenta, dawki, składu oraz ilości tabletek, znacznie różnią się również ceny. Mimo to zawsze można dobrać coś pod swoje osobiste preferencje i na swoją kieszeń.

Preparatów takich jak tabletki na pamięć jest naprawdę mnóstwo

W aptekach kolorowe opakowania aż biją po oczach. Warto jednak przed decyzją o ich zakupie zagłębić się w temat, poczytać co nieco o problemach z koncentracją i pamięcią, ponieważ może się okazać, że nasz problem leży zupełnie gdzie indziej. Unikniemy wtedy całkowicie niepotrzebnego przyjmowania dużej ilości chemii. Pamiętajmy – co za dużo, to niezdrowo, umiar i rozsądek jest zawsze wskazany.

Buty damskie

admin

Nasi redaktorzy na portalu zdrowie-kobiety.pl to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się promocją zdrowego stylu życia i dbałością o dobre samopoczucie. Każdy z naszych redaktorów posiada specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie w dziedzinach związanych z zdrowiem, dietą, sportem i urodą. Jako redaktorzy, staramy się tworzyć treści, które nie tylko dostarczają cennych informacji, ale także inspirują do podejmowania aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o siebie. Nasz zespół regularnie publikuje artykuły, porady i poradniki na temat zdrowia, żywienia, treningów oraz pielęgnacji, aby wspierać wszystkie kobiety i nie tylko w drodze do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?